Halo Busko9Wydarzenia9Zwiedzanie z przewodnikiem9Spacer z przewodnikiem – „Śladami buskich artystów”
Śladami buskich artystów

Spacer z przewodnikiem – „Śladami buskich artystów”

Dom Zdrojowy w Busku-Zdroju 18 maja 2024 , 15:00 wstęp wolny https://www.facebook.com/tezniabusko

Niezapomniane wydarzenie dla miłośników sztuki – spacer z przewodnikiem – „Śladami buskich artystów”

Już w najbliższą sobotę, 18 maja o godzinie 15:00, w budynku Domu Zdrojowego rozpocznie się wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników sztuki- spacer z przewodnikiem „Śladami buskich artystów”. Podczas dwugodzinnej trasy odwiedzicie najważniejsze miejsca na lokalnej mapie sztuki, poznając twórczość wybitnych artystów związanych z Buskiem-Zdrojem.

chary trans baner

„Śladami buskich artystów” – poznaj artystyczną mapę miasta!

Spacer rozpocznie się w Domu Zdrojowym od wystawy „Pejzaże Ponidzia” Marka Masłowskiego, jednego z najbardziej znanych lokalnych malarzy pejzażystów. Będzie to doskonała okazja, aby podziwiać malownicze widoki regionu i poznać styl artysty.

Następną atrakcją na trasie spaceru jest zabytkowa willa Bristol, która od lat jest miejscem spotkań ze sztuką współczesną. Właściciele prezentują w niej zbiory prac wielu lokalnych i często szerzej nieznanych twórców związanych z regionem.

Kolejnym punktem programu będzie Buskie Samorządowe Centrum Kultury i wystawa malarstwa Leszka Wawrzyka, uznanego artysty tworzącego w nurcie surrealistycznym.

W galerii SZTUKaFe poznacie prace współczesnych artystów z Polski. Będzie to doskonała okazja, aby odkryć nowe talenty i trendy w sztuce.

Zwieńczeniem spaceru będą odwiedziny w Galerii Sztuki Willa Polonia, gdzie podziwiać będziemy wystawę „Buscy artyści dla Buska”. Zobaczymy prace lokalnych twórców, którzy swoją sztuką promują miasto i region.

„Śladami buskich artystów” – wyjątkowe wydarzenie dla każdego pasjonata sztuki

Miłośnicy sztuki i lokalnej historii z pewnością nie powinni przegapić tej okazji! Spacer z przewodnikiem „Śladami buskich artystów” zapowiada się na niezapomniane i inspirujące wydarzenie, które z pewnością na długo zapadnie w pamięć.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby trasa spaceru obejmowała najważniejsze miejsca na lokalnej mapie sztuki, prezentując twórczość wybitnych artystów związanych z Buskiem-Zdrojem. To doskonała okazja, aby poznać bogatą historię i kulturę regionu, a także podziwiać wyjątkowe dzieła sztuki.

Spacer poprowadzi przewodnik turystyczny, co gwarantuje rzetelną i merytoryczną prezentację odwiedzanych miejsc. Trasa spaceru jest łatwa i dostępna dla osób o różnym stopniu sprawności fizycznej, a udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

Już teraz warto zarezerwować czas i wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Dni Otwarte dla Turystyki – moc wrażeń dla każdego!

Warto przypomnieć, że Dni Otwarte dla Turystyki obfitują również w inne ciekawe atrakcje!
17 maja o godzinie 15:00, odbędzie się Rajd Pieszy do Winnicy Zbrodzice. To świetna propozycja dla miłośników aktywnego spędzania czasu, którzy chcą połączyć wędrówkę po malowniczych szlakach Ponidzia z degustacją lokalnych win.
Rajd zostanie zwieńczony koncertem zespołu „Zepsuł” Belon w muzycznej tężni w młodzieżowej odsłonie!

Natomiast 18 maja będzie obfitował w wydarzenia przygotowane specjalnie dla wszystkich poszukujących mocniejszych wrażeń! Od godziny 13:00 do 19:00 w kompleksie Buskiej Tężni, będzie mieć miejsce wydarzenie specjalnie dla nich – Ekstremalna Turystyka, będzie okazją do sprawdzenia się na ściance wspinaczkowej, strzelnicy ASG, a także podczas strzelania z łuku!

19 maja to wydarzenia przygotowane dla miłośników dwóch kółek- od godziny 11:00 do 15:00 odbywać się będzie Rajd rowerowy „Rowerem przez Busko”, którego start przewidziany jest przy Budynku Domu Zdrojowego. Natomiast w godzinach 15:00 – 18:00 w kompleksie Buskiej Tężni odbędą się Pokazy i warsztaty ROlKove dla wszystkich miłośników rolkowych szaleństw. Warto odwiedzić to wydarzenie i pod okiem Anny Żelechowskiej podszkolić swoje umiejętności.

Śladami buskich artystów

Źródło: Tężnia w Busku-Zdroju

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE