sklep wielobranzowy as 1

Odkryj Busko-Zdrój podczas spaceru z przewodnikiem! [VIDEO]

utworzone przez | gru 1, 2023 | Turystyka

Spacerki z przewodnikiem po Busku-Zdroju – doskonała okazja aby poznać nasze miasto

Zapraszamy na spacerki z przewodnikiem po Busku-Zdroju organizowane przez #TĘŻNIABUSKO. Spacery odbywają się we wtorki i niedziele. To doskonała okazja aby poznać ciekawe miejsca w Busku-Zdroju.

Wtorkowe spacerki z przewodnikiem po Busku-Zdroju

Co wtorek, o godzinie 14:00, miłośnicy historii i sztuki mogą dołączyć do spaceru po najważniejszych miejscach kulturalnych Buska-Zdroju. Trasa wiedzie przez urokliwe zakamarki miasta, a przewodnik opowiada o historii miejsc, które zdobią to malownicze miasto.

Spacer rozpoczyna się w Domu Zdrojowym przy Buskiej Tężni. Stąd wyruszamy do Kościółka Św. Leonarda, miejscowościowego skarbu architektonicznego, gdzie historia i religia splatają się w jedną opowieść. Następnie uczestnicy przenoszą się do Galerii Sztuki Willa Polonia, tam poznacie to miejsce nie tylko od strony artystycznej. Budynek ten skrywa wiele ciekawych tajemnic.

Ostatnim punktem wtorkowej wędrówki jest Muzeum Techniki Wojskowej, które przenosi nas w czasy historyczne, ukazując ewolucję technologii wojskowej na przestrzeni lat.

Niedzielne nocne spacerki z przewodnikiem po Busku-Zdroju

W niedzielne wieczory, o godzinie 18:30, buski park staje się miejscem dla spacerów „Busko nocą”. Te ciekawe wędrówki wiodą przez malowniczy Park Zdrojowy, gdzie przy świetle księżyca uczestnicy mogą cieszyć się spokojem natury i urokliwym otoczeniem.

Spacer „Busko nocą” to nie tylko możliwość obcowania z przyrodą, ale także okazja do zanurzenia się w atmosferę nocnego życia miasta, które ukazuje swoje inne oblicze w świetle gwiazd i ozdób świetlnych.

Poznaj urok naszego miasta podczas spacerów z przewodnikiem po Busku-Zdroju

Spacerki z przewodnikiem organizowane przez #TĘŻNIABUSKO to wyjątkowa okazja dla mieszkańców i turystów, aby lepiej poznać tajemnice tego urokliwego miasta. Organizatorzy zapewniają, że każdy spacer to nie tylko wędrówka, ale także podróż w czasie i przestrzeni, która pozwala zrozumieć korzenie i kulturę Buska-Zdroju.

Zapraszamy więc wszystkich chętnych do wspólnego odkrywania magicznych zakątków Buska-Zdroju podczas spacerów z przewodnikiem. Każdy krok to nowa opowieść, każdy zakręt to nowe odkrycie. Chcecie zobaczyć jak to wygląda? Zobaczcie naszą relację z poprzedniego spaceru.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE