Halo Busko 9 Sport 9 Wiślica: Młodzi mistrzowie speedballu wyłonieni!

Wiślica: Młodzi mistrzowie speedballu wyłonieni!

utworzone przez | maj 23, 2024 | Sport

Odbyły się IX Mistrzostwa Polski Juniorów w Speedballu w Wiślicy!

W miniony weekend, 18-19 maja, Hala Sportowa w Wiślicy stała się areną zmagań najlepszych młodych adeptów speedballu w kraju. IX Mistrzostwa Polski Juniorów w Speedballu 2024 zgromadziły tłumy kibiców, którzy z zapartym tchem śledzili emocjonujące pojedynki. Zapowiedź wydarzenia znajdziecie tutaj: IX Mistrzostwa Polski Juniorów U12 i U16 w Speedballu.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: U12 (urodzeni w 2012 roku i młodsi) oraz U16 (urodzeni w 2008 roku i młodsi). W każdej z nich rozegrano osobne konkurencje dla dziewcząt i chłopców: super-solo, single, dublet (kobiecy, męski i mieszany) oraz MIX-Relay.

reklama kregielnia chicago

Sobotnie zmagania rozpoczęły się od rejestracji uczestników i oficjalnego otwarcia mistrzostw. Następnie rozegrano konkurencje super-solo U12 i U16, a także MIX-Relay U16. Po przerwie obiadowej na kort wkroczyli zawodnicy U12 i U16, którzy walczyli w meczach fazy grupowej do późnych godzin wieczornych.

Niedziela przyniosła kontynuację meczów fazy grupowej singlowych i deblowych. Emocje sięgały zenitu podczas półfinałów U12 i U16, po których odbyły się mecze o trzecie miejsce i finały. Uroczystość wręczenia nagród zwieńczyła ten sportowy weekend.

Mistrzostwa Polski Juniorów w Speedballu 2024 okazały się prawdziwym świętem tej dyscypliny. Poziom zawodów był imponujący, a młodzi zawodnicy zaprezentowali niezwykłe umiejętności i sportowy duch. Wiślica z pewnością na długo zapamięta te emocjonujące zmagania.

Halo Busko było patronem medialnym tego wydarzenia.

Klasyfikację końcową zawodów znajdziecie na oficjalnym profilu Speed-Ball Polska.

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

Senioralia 2024 w Busku-Zdroju – pogoda nie popsuła planów seniorów (VIDEO)

Senioralia 2024 w Busku-Zdroju – pogoda nie popsuła planów seniorów (VIDEO)

13 czerwca 2024 roku w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju odbyła się kolejna edycja Senioraliów – wydarzenia dedykowanego seniorom z całego województwa świętokrzyskiego. To wyjątkowe święto, organizowane w ramach Rządowego Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025, przyciągnęło liczne grono uczestników.

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE