sklep wielobranzowy as 1
Halo Busko 9 Sport 9 Biegacze z całej Polski wystartowali w I Buskim Biegu Nocnym w Busku-Zdroju! (ZDJĘCIA)

Biegacze z całej Polski wystartowali w I Buskim Biegu Nocnym w Busku-Zdroju! (ZDJĘCIA)

utworzone przez | kwi 28, 2024 | Sport

Za nami I Buski Bieg Nocny, w którym wystartowało prawie 300 zawodników z całej Polski

 

W sobotni wieczór, 27 kwietnia, buski park zdrojowy stał się areną pierwszego w historii miasta nocnego biegu. Wydarzenie, zorganizowane przez Klub Athletics Busko-Zdrój, przyciągnęło prawie 300 biegaczy z całej Polski, którzy zmierzyli się z 5-kilometrową trasą w świetle księżyca i lamp parkowych. Wydarzenie rozpoczęło się na muszli koncertowej po czym uczestnicy wystartowali w I Buskim Biegu Nocnym.

reklama fablen busko

Wcześniej zapowiadany I Buski Bieg Nocny cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a na starcie stanęło łącznie 176 uczestników w kategorii open. Pozostałych 80 biegaczy stanowili entuzjastycznie nastawieni młodzi sportowcy, którzy wzięli udział w specjalnie przygotowanych kategoriach dziecięcych i młodzieżowych.

Emocje sięgały zenitu, gdy biegacze ruszyli z linii startu, oświetlając sobie drogę czołówkami i latarkami. Na trasie panowała zacięta rywalizacja, ale również duch fair play i wzajemnego wsparcia. Atmosfera była elektryzująca, a doping kibiców motywował biegaczy do dawania z siebie wszystkiego.

chary trans baner

Pierwszy na mecie w kategorii open zameldował się Adam Kubicki. Kolejne miejsca na podium zajęli Rafał Czarnecki oraz Tomasz Iwan. Wśród kobiet triumfowały Wioletta Kierczyńska, Paulina Majos oraz Olena Lipiec.

Wśród dzieci również nie brakowało emocji i zaciętej rywalizacji. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe medale i puchary. W kategorii chłopców 400m na podium staneli Jakub Zagnański, Miłosz Jamioł oraz Krzysztof Piasecki, natomiast Kinga Bałaga, Zuzanna Bałaga i Alicja Smak triumfowały w kategorii dziewcząt. Kolejnym biegiem był bieg na 800 metrów, w którym na podium stanęły Gabriela Parada, Oliwia Ziętek, Klara Grzesik oraz wśród chłopców Aleksander Bielecki, Wiktor Szpejna oraz Ignacy Jamioł.

restauracja gosciniec zamek derslawa

I Buski Bieg Nocny w Busku-Zdroju z pewnością na długo zapisze się w pamięci jego uczestników i z pewnością stanie się coroczną tradycją. To nie tylko sportowe wyzwanie, ale również doskonała okazja do integracji lokalnej społeczności i promowania uroku Buskiego Parku Zdrojowego. Zobaczcie zdjęcia oraz film z wydarzenia!

Zachęcamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco, gdzie będziemy publikować ciekawostki na temat naszego regionu. Tymczasem zobacz jakie ciekawe miejsca możesz zobaczyć w Busku-Zdroju, oraz ciekawe atrakcje w okolicach Buska-Zdroju.

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE