sklep wielobranzowy as 1
Halo Busko 9 Sport 9 Filip Rogoziński ratuje wynik w ostatniej minucie meczu przeciwko GKS Skarżysko Kamienna! (ZDJĘCIA)

utworzone przez | kwi 22, 2024 | Sport

AKS 1947 Busko-Zdrój zwycięża przeciwko ZKS Granat Skarżysko-Kamienna

W emocjonującym starciu na wyjeździe AKS 1947 Busko-Zdrój odniósł cenne zwycięstwo nad miejscowym Granatem Skarżysko Kamienna, zwyciężając 2:1 w meczu, który odbył się 20 kwietnia o godzinie 16:00. Spotkanie to było pełne napięcia i sportowej walki, a jego kulminacyjny punkt nastąpił w samej końcówce.

Początek meczu nie zapowiadał jednak tak pozytywnego zakończenia dla zespołu prowadzonego przez trenera Marcina Kołodziejczyka. Już w 19. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Wiktora Pluty, co mogło zwiastować trudności dla gości z Buska-Zdroju, którzy w ostatnim spotkaniu z GKS Nowiny zremisowali 2:2.

Równowagę przywrócił Artur Piróg, który w 32. minucie zdołał wyrównać wynik. Gol ten dodał skrzydeł drużynie z Buska-Zdroju, która z większą determinacją zaczęła dążyć do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Mecz nabrał jeszcze większego napięcia, a obie drużyny miały swoje szanse na zmianę wyniku.

Ostateczne rozstrzygnięcie padło w doliczonym czasie gry. W 94. minucie, w ostatniej akcji meczu, Filip Rogoziński nie tylko uratował wynik, ale i zapewnił swojemu zespołowi trzy punkty. Jego precyzyjnie wykonany strzał z rzutu wolnego nie dał szans bramkarzowi Granatu, czym uszczęśliwił kibiców AKS.

Zwycięstwo to ma ogromne znaczenie dla morali zespołu AKS 1947 Busko-Zdrój. Teraz przed drużyną z Buska-Zdroju kolejne wyzwania, ale dzisiejsze zwycięstwo na pewno doda im wiary w swoje możliwości.