kregielnia chicago gora reklama

7. Buski Bieg Sylwestrowy – sportowe święto biegaczy na zakończenie roku 2023 w Busku-Zdroju [VIDEO]

utworzone przez | sty 2, 2024 | Sport

7. Buski Bieg Sylwestrowy – sportowe święto biegaczy na ulicach Buska-Zdroju

W ostatni dzień roku 2023, miłośnicy biegania z Buska-Zdroju zgromadzili się, by wziąć udział w 7. Buskim Biegu Sylwestrowym, który zapowiadaliśmy tutaj. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a liczba uczestników przekroczyła imponującą liczbę 115.

Bieg rozpoczął się punktualnie o godzinie 11:00, przed Buskim Samorządowym Centrum Kultury a uczestnicy stanęli na starcie, gotowi do pokonania malowniczej trasy przez Buska-Zdrój. Oficjalne otwarcia dokonali Pan Paweł Piątek, burmistrz Waldemar Sikora oraz dyrektor Buskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (BOSIR) – Arkadiusz Kornaś. Atmosfera była nasycona duchem sportowej rywalizacji i wspólnoty.

 

Trasa 7. Buskiego Biegu Sylwestrowego prowadziła przez najpiękniejsze atrakcje Buska-Zdroju

 

Trasa biegu była nie tylko wyzwaniem sportowym, ale także okazją do podziwiania najważniejszych atrakcji miasta. Po starcie przed BSCK biegacze kierowali się w stronę Placu Zwycięstwa, a następnie podążali aleją Mickiewicza, mijając po drodze urokliwe zakątki miasta.

Biegacze przemierzali Małpi Gaj, przebiegali przez malowniczą Zardzewiałą Kładkę, mijali buską Tężnię, a ich trasa wiodła także obok kościoła Św. Brata Alberta oraz Szpitala Górka. Ale to nie wszystkie miejsca, przez które biegła trasa 7. Buskiego Biegu Sylwestrowego.

Meta biegu została umiejscowiona przy północnej bramie Parku Zdrojowego, tworząc doskonałe zakończenie trasy. Po zakończeniu biegu uczestnicy mieli okazję podziękować organizatorom i współuczestnikom, a także podzielić się wrażeniami przy ciepłej herbacie i przekąskach.

 

Czekamy na kolejną edycję Buskiego Biegu Sylwestrowego

 

Buski Bieg Sylwestrowy to nie tylko sportowe wyzwanie, ale także okazja do odkrywania uroków miasta i integrowania społeczności lokalnej. Wszyscy uczestnicy, bez względu na wiek czy poziom doświadczenia, mieli okazję przeżyć niezapomnianą przygodę na sportowej mapie Buska-Zdroju, zamykając równocześnie rok 2023 w duchu zdrowia, aktywności fizycznej i wspólnoty.

Czekamy na kolejny rok aby wziąć udział w tym sportowym wydarzeniu!

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE