reklama wtarget gora 1
Halo Busko 9 Lokalne 9 Wystawa malarstwa Mateusza Kędziory w Buskiej Galerii Sztuki Willa Polonia już dostępna! [VIDEO]

Wystawa malarstwa Mateusza Kędziory w Buskiej Galerii Sztuki Willa Polonia już dostępna! [VIDEO]

utworzone przez | mar 11, 2024 | Lokalne

Wernisaż wystawy KOSMO w Galerii Sztuki Willa Polonia w Busku-Zdroju

 

W miniony piątek, w buskiej Galerii Sztuki Willi Polonia odbył się wcześniej zapowiadany wernisaż wystawy Mateusza Kędziory. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję nie tylko podziwiać fascynujące dzieła artysty, ale również spotkać się z nim osobiście.

Mateusz Kędziora to urodzony w 1983 roku w Opatowie artysta. Ukończył studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego twórczość obejmuje malarstwo sztalugowe, fotografię, rzeźbę oraz muzykę.

reklama kregielnia chicago

Wystawa w Buskiej Galerii Sztuki prezentuje kompozycje artysty z zakresu portretu, pejzażu oraz martwej natury. Prace te stanowią przekrój twórczości Kędziory z lat 2004-2022, ukazując jego najlepsze osiągnięcia z tego okresu.

Artysta cieszy się uznaniem zarówno w kraju, jak i za granicą. Jego dzieła znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i poza jej granicami. Kędziora współpracuje z renomowanymi galeriami, takimi jak ArtInHouse, PraGaleria, 101ProjektGaleria, Xanadu, oraz Sopocki Dom Aukcyjny, zdobywając uznanie w środowisku sztuki.

Wystawa w Buskiej Galerii Sztuki potrwa do 17 kwietnia 2024 roku. Wstęp jest wolny, a organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników sztuki do odkrywania fascynującego świata artysty.

Zobaczcie relację z wernisażu!

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE