Halo Busko9Wydarzenia9Wystawy artystyczne9Wystawa malarstwa Mateusza Kędziory w Buskiej Galerii Sztuki Willa Polonia
galeria sztuki willa polonia 1

Wystawa malarstwa Mateusza Kędziory w Buskiej Galerii Sztuki Willa Polonia

Buska Galeria Sztuki - Willa Polonia 8 marca 2024 - 17 kwietnia 2024 wstęp wolny https://www.facebook.com/galeriawillapolonia/

Galeria Sztuki Willa Polonia zaprasza na wystawę Mateusza Kędziory

W dniach od 8 marca do 17 kwietnia 2024 roku, Buska Galeria Sztuki Willa Polonia w Busku-Zdroju będzie gościć fascynującą wystawę malarstwa Mateusza Kędziory. Wernisaż tej wyjątkowej ekspozycji odbędzie się 8 marca o godzinie 18:00, zapraszając miłośników sztuki do uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu.

Busko 2 1

Mateusz Kędziora – kim jest artysta?

Mateusz Kędziora, urodzony 11 maja 1983 roku w Opatowie, to artysta o wielu talentach. Choć początkowo kształcił się na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Geodezji i Kartografii, zdecydował się porzucić ten kierunek na rzecz nauk na Warszawskiej ASP. Tam studiował w latach 2004-2010 na Wydziale Rzeźby. Obecnie jego twórczość obejmuje przede wszystkim malarstwo sztalugowe, fotografię, rzeźbę oraz muzykę.

reklama kregielnia chicago

W swoich kompozycjach Mateusz Kędziora podejmuje różnorodne tematy. Jego prace oscylują wokół portretu, pejzażu oraz martwej natury. Prezentowane na wystawie dzieła stanowią przekrój z lat 2004-2022 i reprezentują najlepsze osiągnięcia artysty z tego okresu.

Współpracuje z renomowanymi galeriami w Warszawie, takimi jak ArtInHouse, PraGaleria, 101ProjektGaleria, Xanadu oraz Sopocki Dom Aukcyjny w Bydgoszczy. Jego prace zdobią prywatne kolekcje zarówno w kraju, jak i za granicą.

Projekt graficzny wystawy został stworzony przez Joannę Gawryłowicz-Kostecką.

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

Zapraszamy!

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE