kregielnia chicago gora reklama
Halo Busko 9 Lokalne 9 Wystawa KOSMO w Galerii Sztuki Willa Polonia w Busku-Zdroju – wernisaż wystawy [VIDEO]

Wystawa KOSMO w Galerii Sztuki Willa Polonia w Busku-Zdroju – wernisaż wystawy [VIDEO]

utworzone przez | sty 23, 2024 | Lokalne

Wernisaż wystawy KOSMO w Galerii Sztuki Willa Polonia w Busku-Zdroju

 

W buskiej Galerii Sztuki Willi Polonia odbył się wcześniej zapowiadany wernisaż wystawy „KOSMO”, która prezentuje prace trzech artystów: Norberta Delmana, Mikołaja Moskala i Małgorzaty Szymankiewicz. Wystawa potrwa do 28 lutego 2024 roku.

Wśród gości wernisażu znaleźli się przedstawiciele władz miasta i powiatu, dyrektorzy instytucji kultury, a także miłośnicy sztuki z całego regionu. Wystawę otworzyła kierownik Katarzyna Legawiec.

mirage reklama

Wernisaż wystawy KOSMO w Busku-Zdroju – prace wyjątkowych artystów

 

Podczas wystawy KOSMO w Galerii Sztuki Willa Polonia, możecie oglądać wystawy wyjątkowych artystów:

Norbert Delman jest rzeźbiarzem, performerem, grafikiem, twórcą wideo, instalacji, kuratorem. W swoich pracach często porusza tematykę natury, kosmosu, ludzkiej egzystencji. Jego rzeźby są często monumentalne i wykorzystują organiczne materiały, takie jak drewno, kamień czy metal.

Małgorzata Szymankiewicz jest malarką i obiektystką. W swoich pracach interesuje się zagadnieniami konceptualnymi i formalnymi, tradycją polskiego i międzynarodowego malarstwa abstrakcyjnego. Jej obrazy są często monochromatyczne i wykorzystują geometryczne kształty.

Mikołaj Moskal jest artystą sztuk wizualnych, który pracuje głównie z papierem. Jego prace są często abstrakcyjne, ale jednocześnie przywodzą na myśl konkretne przedmioty. Moskal eksperymentuje z różnymi technikami i materiałami, tworząc przestrzenne obiekty i instalacje.

Prace Norberta Delmana, Mikołaja Moskala i Małgorzaty Szymankiewicz zachwyciły zgromadzonych gości. Wielu z nich podkreślało, że wystawa jest niezwykle inspirująca i skłania do refleksji.

Wystawa „Kosmo” jest dostępna dla odwiedzających do 28 lutego 2024 roku. 

Już teraz możecie zobaczyć film z wernisażu. Zapraszamy także do naszego kalendarza wydarzeń, w którym znajdziecie więcej wystaw artystycznych.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE