kregielnia chicago gora reklama
Halo Busko 9 Lokalne 9 Relacja z pokazu ratownictwa lodowego połączonego ze zbiórką na WOŚP zorganizowanego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju! [VIDEO]

Relacja z pokazu ratownictwa lodowego połączonego ze zbiórką na WOŚP zorganizowanego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju! [VIDEO]

utworzone przez | sty 24, 2024 | Lokalne

Pokaz ratownictwa lodowego zorganizowany przez KP PSP w Busku-Zdroju połączony ze zbiórką na WOŚP

 

W niedzielę, 21 stycznia, nad Stawem Niemieckim w Busku-Zdroju odbył się pokaz ratownictwa lodowego, zorganizowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju, który zapowiadaliśmy tutaj. Wydarzenie połączone było ze zbiórką na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W pokazie udział wzięli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Busku-Zdroju oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Widuchowej. Podczas pokazu zaprezentowali oni różne metody ratownicze, które mogą być wykorzystywane w przypadku osób wypadnięć na lód.

restauracja kawiarnia Cynamonowa

Strażacy rozpoczęli pokaz od prezentacji sprzętu, który wykorzystywany jest podczas akcji ratowniczych na lodzie. Następnie przeprowadzili ćwiczenia praktyczne, podczas których pokazali, jak przeprowadzać akcję ratunkową w różnych sytuacjach.

Wśród zaprezentowanych metod ratowniczych znalazły się m.in.:

  • wyciąganie poszkodowanego z wody za pomocą liny
  • wyciąganie poszkodowanego z wody za pomocą sani

Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Buska-Zdroju. Na wydarzenie przybyła pokaźna liczba osób, które chętnie obserwowały pracę strażaków.

Podczas pokazu strażacy zbierali również datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że pokaz ratownictwa lodowego miał na celu przede wszystkim podniesienie świadomości społecznej na temat zagrożeń związanych z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE