Halo Busko 9 Lokalne 9 Wielkie Święto w Buskim Samorządowym Centrum Kultury: Koncert „Panu Mieczysławowi Harcerze”

Wielkie Święto w Buskim Samorządowym Centrum Kultury: Koncert „Panu Mieczysławowi Harcerze”

utworzone przez | maj 24, 2024 | Lokalne

Społeczność z Buska-Zdroju podziękowała Panu Mieczysławowi Sasowi za lata owocnej współpracy

23 maja 2024 roku w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się wyjątkowy koncert zatytułowany „Panu Mieczysławowi Harcerze”, który zapowiadaliśmy tutaj. Wydarzenie to zgromadziło licznych mieszkańców regionu, którzy przyszli oddać hołd Panu Mieczysławowi Sasowi – długoletniemu działaczowi i społecznikowi.

Koncert rozpoczął się barwnym przemarszem kolorowej kolumny z Placu Zwycięstwa do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Uczestnicy parady, w tym harcerze, dzieci, młodzież i artyści, przyciągnęli uwagę przechodniów swoimi kolorowymi strojami.

chary trans baner

Wieczór obfitował w różnorodne występy artystyczne przygotowane przez lokalną grupę harcerską, przedszkolaków oraz młodzież szkolną oraz lokalne organizacje. Koncert rozpoczęła 117 Buska Drużyna Wielopoziomowa im. Juliana Dytkowskiego, która wraz z harcmistrzynią Teresą Leszczyńską zaprezentowała „taniec rumuński ALUNELUL”.

Publiczne Przedszkole nr 3 przygotowało wzruszające występy, w których dzieci zaprezentowały taniec, piosenki oraz przekazały serdeczne życzenia dla Pana Mieczysława Sasa.

Wielkie wrażenie na zgromadzonych wywarł także zespół mażoretkowy Rytm ze Skalbmierza, którego kolorowe stroje i precyzyjne układy taneczne przyciągnęły uwagę widowni.

reklama fablen busko

Koncert „Panu Mieczysławowi Harcerze” – popołudnie w Busku-Zdroju pełne ciekawych występów

Swoim talentem wokalnym zachwyciła Hania Kuzia z Chmielnika, wykonując piosenki „Jestem gwiazdą” oraz „Piosenkę o kocie”. Jej naturalny wdzięk i pewność siebie na scenie zostały gorąco oklaskiwane.

Klara Przeniosło, uczennica klasy V Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokolinie, zaśpiewała piękną piosenkę „Krajka”, a Julia Sojka z klasy III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Opatowcu wykonała pełną energii piosenkę „Biegnij przed siebie”.

Eliza Fetela, uczennica klasy VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzczonowie, wzruszyła publiczność utworem „Bieszczadzkie anioły”. Jej dojrzały głos i emocjonalne wykonanie przykuły uwagę wszystkich obecnych.

Na scenie pojawił się również zespół wokalny w składzie: Zofia Jach, Karolina Jach, Oliwia Piwowarczyk, Izabela Tomal, Daniel Fetela i Eliza Fetela, który wykonał piosenkę „Bieszczady”. Ich harmonia i wspólne brzmienie były prawdziwą ucztą dla uszu.

Mażoretki ze Skalbmierza ponownie zabłysnęły, prezentując kolejne widowiskowe układy taneczne, które wzbudziły entuzjazm publiczności.

Występ zespołu Melodyjki z 21 Bogoryjskiej Drużyny Harcerskiej im. „Jędrusiów” był prawdziwym muzycznym świętem. Utwory takie jak „Hej piosenko”, „Mój śpiewniku podróżniku”, „Przebudzenie” oraz „Zielony płomień” porwały zgromadzonych do wspólnego śpiewania.

Na koniec wieczoru Paweł Karolczak wraz z Bokserskim Międzyszkolnym Uczniowskim Klubem Sportowym „RING” z Buska-Zdroju zaprezentował pokaz bokserski, który wzbudził ogromne emocje i podziw wśród widzów.

Gwiazdą wieczoru była Pani Larysa Tsoy, która również zaprezentowała swoje umiejętności, kończąc ten wyjątkowy wieczór w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

Koncert „Panu Mieczysławowi Harcerze” był nie tylko hołdem dla zasłużonego działacza, ale także prawdziwym festiwalem lokalnych talentów, który na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

Senioralia 2024 w Busku-Zdroju – pogoda nie popsuła planów seniorów (VIDEO)

Senioralia 2024 w Busku-Zdroju – pogoda nie popsuła planów seniorów (VIDEO)

13 czerwca 2024 roku w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju odbyła się kolejna edycja Senioraliów – wydarzenia dedykowanego seniorom z całego województwa świętokrzyskiego. To wyjątkowe święto, organizowane w ramach Rządowego Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025, przyciągnęło liczne grono uczestników.

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE