sklep wielobranzowy as 1
Halo Busko 9 Lokalne 9 Orkiestra Wojskowa z Lublina zachwyciła publiczność Buskiego Samorządowego Centrum Kultury

Orkiestra Wojskowa z Lublina zachwyciła publiczność Buskiego Samorządowego Centrum Kultury

utworzone przez | mar 22, 2024 | Lokalne

Orkiestra Wojskowa z Lublina zagrała w Busku-Zdroju

 

18 marca w Busku-Zdroju na długo zostanie w pamięci mieszkańców i kuracjuszy, którzy mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym koncercie Orkiestry Wojskowej z Lublina, który zapowiadaliśmy tutaj. W Buskim Samorządowym Centrum Kultury (BSCK) odbył się koncert, który dostarczył słuchaczom niezapomnianych wrażeń muzycznych.

Kilkudziesięciu mundurowych muzyków pod batutą kapitana Pawła Kołodzieja zaprezentowało szeroki repertuar muzyczny. W programie wydarzenia znalazły się zarówno tradycyjne pieśni żołnierskie, jak i utwory z kanonu muzyki popularnej oraz rozrywkowej. Wspaniałe wykonanie instrumentalistów zostało dodatkowo wzbogacone przez wyjątkowy wokal Magdaleny Sałamachy, Alicji Karpiuk oraz Jakuba Gąski.

Busko 2 1

Koncert stał się interaktywnym doświadczeniem, gdyż znane i lubiane szlagiery żołnierskie skłoniły publiczność do wspólnego śpiewu. Szczególnym momentem wieczoru było, gdy młoda Gabrysia miała okazję spróbować swoich sił w roli dyrygenta, przejmując na chwilę batutę.

 

Orkiestra Wojskowa z Lublina – kiedy powstała?

 

Orkiestra Wojskowa z Lublina, założona w styczniu 1944 roku w Sielcach nad Oką, jest jedną z najstarszych i najbardziej cenionych formacji muzycznych w Wojsku Polskim. Przez lata swojej działalności wychowała wielu utalentowanych muzyków, którzy przyczynili się do sukcesów zespołu zarówno w kraju, jak i za granicą.

Orkiestra Wojskowa z Lublina

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

/BSCK/

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE