reklama wtarget gora 1
Halo Busko 9 Lokalne 9 Orkiestra Wojskowa z Lublina zachwyciła publiczność Buskiego Samorządowego Centrum Kultury

Orkiestra Wojskowa z Lublina zachwyciła publiczność Buskiego Samorządowego Centrum Kultury

utworzone przez | mar 22, 2024 | Lokalne

Orkiestra Wojskowa z Lublina zagrała w Busku-Zdroju

 

18 marca w Busku-Zdroju na długo zostanie w pamięci mieszkańców i kuracjuszy, którzy mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym koncercie Orkiestry Wojskowej z Lublina, który zapowiadaliśmy tutaj. W Buskim Samorządowym Centrum Kultury (BSCK) odbył się koncert, który dostarczył słuchaczom niezapomnianych wrażeń muzycznych.

Kilkudziesięciu mundurowych muzyków pod batutą kapitana Pawła Kołodzieja zaprezentowało szeroki repertuar muzyczny. W programie wydarzenia znalazły się zarówno tradycyjne pieśni żołnierskie, jak i utwory z kanonu muzyki popularnej oraz rozrywkowej. Wspaniałe wykonanie instrumentalistów zostało dodatkowo wzbogacone przez wyjątkowy wokal Magdaleny Sałamachy, Alicji Karpiuk oraz Jakuba Gąski.

restauracja kawiarnia Cynamonowa

Koncert stał się interaktywnym doświadczeniem, gdyż znane i lubiane szlagiery żołnierskie skłoniły publiczność do wspólnego śpiewu. Szczególnym momentem wieczoru było, gdy młoda Gabrysia miała okazję spróbować swoich sił w roli dyrygenta, przejmując na chwilę batutę.

 

Orkiestra Wojskowa z Lublina – kiedy powstała?

 

Orkiestra Wojskowa z Lublina, założona w styczniu 1944 roku w Sielcach nad Oką, jest jedną z najstarszych i najbardziej cenionych formacji muzycznych w Wojsku Polskim. Przez lata swojej działalności wychowała wielu utalentowanych muzyków, którzy przyczynili się do sukcesów zespołu zarówno w kraju, jak i za granicą.

Orkiestra Wojskowa z Lublina

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

/BSCK/

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE