sklep wielobranzowy as 1

Buskie Samorządowe Centrum Kultury pożegnało rok koncertem sylwestrowym „Zacznij od Bacha”

utworzone przez | sty 2, 2024 | Lokalne

Koncert sylwestrowy w BSCK – stary rok pożegnany w koncertem „Zacznij od Bacha”

 

W ostatnią noc roku 2023, Buskie Samorządowe Centrum Kultury zamieniło się w magiczne miejsce, w którym melodia spotkała się z nostalgiczną magią. Koncert Sylwestrowy „Zacznij od Bacha” Tribute to Zbigniew Wodecki, który zapowiadaliśmy tutaj przyciągnął tłumy miłośników muzyki do serca miasta.

Wieczór rozpoczął się przemową Zastępcy Burmistrza Michała Marońskiego oraz Dyrektor BSCK Marii Wiśniewskiej. To niezwykłe wydarzenie, jakim był koncert „Zacznij od Bacha”, był hołdem oddanym jednemu z największych artystów polskiej sceny muzycznej – Zbigniewowi Wodeckiemu.

 

„Zacznij od Bacha” Tribute to Zbigniew Wodecki – podroż przez twórczość Zbigniewa Wodeckiego

 

Projekt muzyczny „Zacznij od Bacha” to nie tylko zwykły koncert, to prawdziwa podróż przez twórczość Zbigniewa Wodeckiego. Przez lata ’76, ’86, ’95 aż po 2018, artyści przenieśli publiczność w świat niezapomnianych utworów, zaczynając od tych najbardziej rozpoznawalnych, a kończąc na tych mniej znanych, lecz równie pięknych perełkach polskiej muzyki.

Nieodłączną cechą koncertu było zachowanie oryginalnych tonacji utworów, co sprawiło, że każda melodia zachowała swój niepowtarzalny charakter i oddała ducha tamtych lat. Zespół, składający się z pięciu utalentowanych muzyków, zaskoczył publiczność, prezentując swoje umiejętności zawsze na żywo. To właśnie ta autentyczność i pasja, jaką artyści wkładali w każdy dźwięk, sprawiły, że koncert stał się niezapomnianym wydarzeniem.

Podczas wieczoru nie zabrakło także anegdot i historii z życia Zbigniewa Wodeckiego, które zostały przeplatane między utworami. Ta niecodzienna forma koncertu sprawiła, że publiczność nie tylko delektowała się dźwiękami, ale również zanurzyła się w fascynującej opowieści o życiu i twórczości artysty.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego kalendarza wydarzeń, w którym na bieżąco aktualizujemy imprezy, które mogą Was zaciekawić.

Zdjęcia: BSCK

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE