Halo Busko 9 Lokalne 9 W weekend odbyły się 48. Buskie Spotkania z Folklorem!

W weekend odbyły się 48. Buskie Spotkania z Folklorem!

utworzone przez | maj 20, 2024 | Lokalne

Buskie Spotkania z Folklorem za nami!

W miniony weekend w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju odbyła się 48. edycja Buskich Spotkań z Folklorem – jednego z najstarszych konkursów muzyki ludowej w Polsce. W tym roku do udziału w zmaganiach zgłosiło się blisko 800 artystów z całego regionu, prezentując bogactwo i różnorodność folkloru świętokrzyskiego.

hotel zamek derslawa

Buskie Spotkania z Folklorem – Park Zdrojowy rozbrzmiewał muzyką

Przez dwa dni muszla koncertowa w Busku-Zdroju rozbrzmiewała dźwiękami tradycyjnych melodii, a barwne stroje tancerzy i śpiewaków zachwycały publiczność. Występy oceniało profesjonalne jury, które wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Buskie Spotkania z Folklorem – Kiermasz produktów regionalnych

Oprócz muzycznych zmagań, na uczestników i publiczność czekał również kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych. Można było tam znaleźć m.in. pyszne miody, wędliny, sery, ciasta i wiele innych lokalnych specjałów.

Buskie Spotkania z Folklorem – Słoneczna pogoda sprzyjała imprezie

Słoneczna pogoda sprzyjała imprezie, a tłumy mieszkańców i turystów chętnie uczestniczyły w wydarzeniu. 48. Buskie Spotkania z Folklorem to z pewnością niezapomniane święto folkloru i tradycji, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny Buska-Zdroju i całego regionu. Koncert laureatów odbędzie się 2 czerwca w Parku Miejskim w Kielcach.

Z dumą można stwierdzić, że Buskie Spotkania z Folklorem to wyjątkowe wydarzenie, które promuje bogatą kulturę i tradycję.

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

Senioralia 2024 w Busku-Zdroju – pogoda nie popsuła planów seniorów (VIDEO)

Senioralia 2024 w Busku-Zdroju – pogoda nie popsuła planów seniorów (VIDEO)

13 czerwca 2024 roku w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju odbyła się kolejna edycja Senioraliów – wydarzenia dedykowanego seniorom z całego województwa świętokrzyskiego. To wyjątkowe święto, organizowane w ramach Rządowego Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025, przyciągnęło liczne grono uczestników.

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE