Halo Busko 9 Lokalne 9 Za nami weekend pełen muzycznych doznań – 16. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju (VIDEO)

Za nami weekend pełen muzycznych doznań – 16. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju (VIDEO)

utworzone przez | maj 27, 2024 | Lokalne

W miniony weekend odbył się 16. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

W miniony weekend, w dniach 25-26 maja 2024 roku, Busko-Zdrój gościło 16. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona. Wydarzenie, organizowane przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury, zgromadziło solistów i zespoły z całej Polski, prezentujących autorskie piosenki poetyckie i turystyczne.

Pierwszego dnia festiwalu odbył się wernisaż wystawy fotografii „Na Ponidziu wiosna” Grzegorza Figurskiego oraz przesłuchania konkursowe. Na scenie zaprezentowało się 11 zespołów oraz solistów. Wieczorem zgromadzeni mieli okazję wysłuchać koncertu Jerzego Filara „Nasza Basia Kochana”.

Drugi dzień festiwalu przyniósł emocje związane z koncertem laureatów oraz koncert Miki Urbaniak i Victora Daviesa, którym zakończył się 16. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj Zabrzmi Bukowina”. Usłyszeliśmy największe przeboje legendarnej Czwórki z Liverpoolu oraz światowe hity popowe w nowych aranżacjach Victora. Zaskakujące interpretacje muzyczne, połączone z niesamowitym głosem Miki, stworzyły niezwykle interesujący występ, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

mirage reklama

Na zakończenie wieczoru na scenie pojawiła się Urszula Dudziak, ikona polskiej wokalistyki jazzowej, wykonując wspólnie z muzycznym duetem kilka utworów, w tym niezapomniany „Papaya”. Urszula Dudziak pokazała nie tylko swój niezwykły talent muzyczny, ale również umiejętność opowiadania anegdot. Jej historie, pełne humoru, rozbawiły publiczność do łez, a wplecione w nie mądrości życiowe z pewnością pozostaną cenną lekcją dla słuchaczy.

as busko

Wyniki 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj Zabrzmi Bukowina” w Busku-Zdroju

Z radością ogłaszamy wyniki 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj Zabrzmi Bukowina”! Jurorzy jednogłośnie uznali, że poziom festiwalu był wyjątkowo wysoki. Pod uwagę brano czystość wykonania, zgodność utworów z klimatem festiwalu i twórczością Wojtka Belona, kontakt z publicznością oraz autoprezentację artystów. Dzięki temu intensywne obrady jurorów: Pauliny Bisztygi, Adama Ziemianina i Krzysztofa Gajdki, zakończyły się szybko i jednomyślnie.

I Nagroda (4000 zł) ufundowana przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Nagroda Grand Prix – mikrofon pojemnościowy o wartości 1500 zł ufundowany przez Wojewodę Świętokrzyskiego oraz statuetka „Wiecznego Wędrowca” Wojtka Belona ufundowana przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury, trafiła do zespołu „Pod Prąd”.

II Nagroda (3500 zł) ufundowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Starostę Buskiego, przypadła zespołowi „The Heartbeat”.

III Nagroda (2000 zł) ufundowana przez Przyjaciela Festiwalu Stanisława Bisztygę, została przyznana Marcie Pracownik.

Nagroda specjalna (1500 zł) ufundowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Moc Ponidzia” przypadła Zuzannie Mulec.

Nominację do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka” otrzymał zespół „Pod Prąd”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom!

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

Senioralia 2024 w Busku-Zdroju – pogoda nie popsuła planów seniorów (VIDEO)

Senioralia 2024 w Busku-Zdroju – pogoda nie popsuła planów seniorów (VIDEO)

13 czerwca 2024 roku w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju odbyła się kolejna edycja Senioraliów – wydarzenia dedykowanego seniorom z całego województwa świętokrzyskiego. To wyjątkowe święto, organizowane w ramach Rządowego Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025, przyciągnęło liczne grono uczestników.

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE