Halo Busko9Wydarzenia9Koncerty9Koncert „Nasza Basia Kochana” z udziałem Jerzego Filara
nasza basia kochana

Koncert „Nasza Basia Kochana” z udziałem Jerzego Filara

Buskie Samorządowe Centrum Kultury 25 maja 2024 40 złotych https://www.bsck.busko.pl/ https://www.facebook.com/domkulturyBSCK

Koncert „Nasza Basia Kochana” z udziałem Jerzego Filara w ramach 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki imienia Wojtka Belona “Niechaj zabrzmi Bukowina”

25 maja 2024 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku-Zdroju odbędzie się wyjątkowy koncert „Nasza Basia Kochana” z udziałem Jerzego Filara – ikony polskiej sceny muzycznej. Wydarzenie to będzie częścią 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki imienia Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina”.

mirage reklama

Kim jest Jerzy Filar, który wystąpi w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki imienia Wojtka Belona “Niechaj zabrzmi Bukowina”?

Już w latach 70. Jerzy Filar, wraz z grupą przyjaciół, założył kultowy zespół Nasza Basia Kochana. To wtedy powstały słynne przeboje, takie jak „Samba sikoreczka” czy „Za szybą”, które do dziś brzmią świeżo i aktualnie.

Zakopiańczyk z krwi i kości, Filar od 50 lat niezmiennie gromadzi komplety publiczności. Jako leworęczny gitarzysta gra „na lewą stronę”, a na swoich płytach współpracuje z czołówką polskich muzyków jazzowych.

Charakterystyczny, nieco chrapliwy głos Filara w połączeniu z gitarą, harmonijką ustną i głębią tekstów Jacka Cygana tworzą niezapomnianą atmosferę. Duże poczucie humoru, charyzma i bezpośredni kontakt z publicznością sprawiają, że jego koncerty to nie tylko muzyczne doznania, ale też prawdziwa uczta dla ducha.

Bilety możecie nabyć w kasie BSCK oraz na biletyna.pl.

nasza basia kochana

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE