kregielnia chicago gora reklama

Buska Tężnia laureatem konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – co to oznacza dla naszego miasta? [VIDEO]

utworzone przez | gru 7, 2023

Kompleks Tężnia Busko laureatem konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny

W ostatnich dniach Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła laureatów corocznego Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny. Wśród wyróżnionych znalazł się również kompleks #TężniaBusko, zdobywając najbardziej prestiżową nagrodę w branży turystycznej – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.

Czym jest konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny, którego laureatem została Tężnia w Busku-Zdroju?

Konkurs ten ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych produktów turystycznych w Polsce i rekomendowanie ich zarówno krajowym, jak i zagranicznym turystom. Kapituła, złożona z wybitnych ekspertów z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawicieli środowisk akademickich oraz mediów, miała niełatwe zadanie wybrania spośród aż 42 zgłoszonych produktów turystycznych.

Zgodnie z Regulaminem konkursu, zostało zgłoszonych 42 produkty turystyczne do kategorii Certyfikat POT, 10 produktów do kategorii Złotego Certyfikatu oraz 14 produktów do kategorii Turystyczne Odkrycie Roku. W sumie, liczba zgłoszeń na etap ogólnopolski wyniosła 66.

W konkurencji o Certyfikat POT #TężniaBusko konkurowała z innymi wyjątkowymi projektami, takimi jak Festiwal Szekspirowski w Gdańsku czy Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko. To dowód na to, że kompleks w Busku-Zdroju zasłużył sobie na uznanie i wsparcie zarówno ze strony ekspertów, jak i turystów.

Jakie korzyści płyną dla Buska-Zdróju z tego wyróżnienia?

Certyfikat POT przyznany kompleksowi #TężniaBusko to nie tylko prestiżowa nagroda, ale również doskonała promocja dla regionu. Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem turystycznym, a nagrody takie jak ta pomagają budować pozytywny wizerunek naszego kraju jako destynacji turystycznej. Teraz nasze miasto nie będzie postrzegane jako miejsce typowo uzdrowiskowe, lecz jako miasto ciekawe dla wszystkich turystów. Dodatkowo POT będzie prowadzić działania w mediach co zwiększy rozpoznawalność naszego miasta.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE