kregielnia chicago gora reklama

Relacja z Okręgowych Halowych Zawodów Wędkarskich Młodzieży Zima 2024 w Busku-Zdroju [VIDEO]

utworzone przez | sty 9, 2024 | Sport

Okręgowe Halowe Zawody Wędkarskie Młodzieży Zima 2024 w Busku-Zdroju – za pasji do wędkarstwa

 

W ostatnich zawodach wędkarstwa halowego młodzieży okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Kielcach, zapowiadanych tutaj, które odbyły się w na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr. 3 w Busku-Zdroju, młodzi pasjonaci wędkarstwa zmierzyli się z trzema zróżnicowanymi konkurencjami, które wyznaczały nie tylko umiejętności precyzyjnego rzucania, ale i głębsze zrozumienie ekologii i tajników łowienia ryb.

 

Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Busku-Zdroju przygotowało ciekawe konkurencje podczas Okręgowych Halowych Zawodów Wędkarskich Młodzieży Zima 2024

 

Organizowane przez Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Busku-Zdroju zawody skupiały się na trzech kluczowych aspektach: rzutach do celu, rzutach na odległość oraz rzutach piłeczkami tenisowymi do tarczy, mających na celu doskonalenie sztuki nęcenia, ważnej umiejętności w świecie wędkarskim.
Kolejnym elementem tego wydarzenia był też test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej. Ten dodatkowy wymiar zawodów podkreślał wagę zrozumienia i troski o środowisko naturalne, które jest nieodłączną częścią pasji wędkarskiej.

 

30 młodych wędkarzy stanęło do rywalizacji w Okręgowych Halowych Zawodach Wędkarskich Młodzieży Zima 2024 w Busku-Zdroju

 

W zawodach, wzięło udział, trzydziestu młodych adeptów wędkarstwa, rywalizując w trzech różnych kategoriach wiekowych: do 12 lat, do 14 lat oraz do 16 lat.
W kategorii wiekowej do 12 lat, na trzecim miejscu uplasował się Gabriel Hańćko z Koła Busko Zdrój, na drugim Filip Kądziela z Koła Brody, zaś pierwsze miejsce zajął Wiktor Gierczak również z Koła Busko-Zdrój.

W kategorii do 14 lat, na podium stanęli: trzecie miejsce zajął Szymon Łodej z Koła Rudki, drugie miejsce przypadło Lenie Dwojak z Koła Brody, a na najwyższym stopniu podium znalazł się Antoni Wilkus z Koła Busko-Zdrój.

W najstarszej kategorii, do lat szesnastu, udział wzięli dwaj zawodnicy: Filip Wilkus oraz Adam Pater, prezentując swoje umiejętności i determinację w rywalizacji na najwyższym poziomie.

Zawody wędkarstwa halowego młodzieży okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Kielcach były nie tylko wyzwaniem dla młodych adeptów, ale i okazją do spotkania, wymiany doświadczeń oraz propagowania zdrowej rywalizacji w duchu sportu i szacunku dla przyrody.

Gratulacje dla wszystkich uczestników oraz zwycięzców, których pasja i zaangażowanie w świat wędkarstwa zachwyca i inspiruje kolejne pokolenia miłośników natury i jej tajemniczych zakątków.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE