ARTYKUŁ

Jesienne zarybiene PZW Busko-Zdrój – zobaczcie film z zarybienia zbiornika wędkarskiego Radzanów [VIDEO]

utworzone przez | lis 8, 2023 | Sport

Zarybienie zbiorników należących do PZW Busko-Zdrój.

PZW Busko-Zdrój przeprowadził zarybienie okolicznych zbiorników, w ramach inicjatywy zwiększania populacji ryb w akwenach należących do koła. Ta rutynowa praktyka obejmowała wprowadzenie nowych ryb do lokalnych zbiorników w celu wzbogacenia życia wodnego oraz stworzenia atrakcyjnych warunków dla miłośników wędkarstwa. Zarybianie zbiorników jest jednym z kroków podejmowanych przez PZW Busko-Zdrój w celu ochrony środowiska naturalnego i zachowania różnorodności biologicznej wody.

3 i 4 listopada 2023 roku PZW Busko-Zdrój zarybiło zbiornik wędkarski w Radzanowie, na Łowiskach oraz w Wolicy.

W godzinach popołudniowych członkowie PZW Busko-Zdrój spotkali się nad zbiornikiem wędkarskim Radzanów aby dokonać zarybienia akwenu wodnego karpiem w wadze 830 kilogramów. To rutynowa praktyka, która ma na celu zwiększenie populacji ryb w akwenie.

W związku z zarybieniem od 4 listopada do 1 kwietnia obowiązuje zakaz połowu ryb. Z zakazu wykluczone są dwie metody – spinningowa oraz podlodowa.

Dzięki uprzejmości członków PZW Busko-Zdrój, byliśmy tam z naszą kamerą. Poniżej artykułu znajdziecie film z zarybienia.

Kolejnego dnia miało miejsce zarybienie dwóch kolejnych akwenów wędkarskich w naszym regionie. Do zbiornika wędkarskiego w Wolicy wpuszczony został  karp o łącznej wadze 112 kilogramów, natomiast zbiornik Łowiska wzbogacono w 167 kilogramów tej samej ryby. W związku z akcją PZW Busko-Zdrój, do 18 listopada 2023 roku na obu zbiornikach obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb.

Zobaczcie film z zarybienia Radzanowa!

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE