sklep wielobranzowy as 1
Halo Busko 9 Sport 9 Oldboye oddali hołd legendarnemu działaczowi podczas XIII Memoriału im. Andrzeja Rogozińskiego w Stopnicy (ZDJĘCIA)

Oldboye oddali hołd legendarnemu działaczowi podczas XIII Memoriału im. Andrzeja Rogozińskiego w Stopnicy (ZDJĘCIA)

utworzone przez | cze 3, 2024 | Sport

XIII Memoriał im. Andrzeja Rogozińskiego w Stopnicy: Hołd dla Legendarnego Działacza Sportowego

 

1 czerwca na stadionie w Stopnicy odbył się XIII Memoriał im. Andrzeja Rogozińskiego. Wydarzenie to nie tylko upamiętnia wieloletniego działacza klubu Piasta Stopnica, ale także podkreśla jego niezapomniany wkład w rozwój lokalnej społeczności sportowej.

Andrzej Rogoziński był sercem i duszą klubu Piasta Stopnica. W 1998 roku zainicjował reaktywację klubu. Przez wiele lat pełnił funkcje prezesa, trenera oraz dyrektora sportowego, prowadząc klub przez liczne wyzwania i sukcesy. Największym z nich był długo wyczekiwany awans Piasta do klasy okręgowej, który nastąpił zaledwie trzy dni przed jego śmiercią.

Podczas jego kadencji obiekt sportowy w Stopnicy przeszedł ogromną metamorfozę. Z ruin dawnego stadionu, dzięki jego zaangażowaniu, powstał nowoczesny kompleks boisk z towarzyszącymi im budynkami. Rogoziński żył piłką nożną, poświęcając jej całe swoje życie i energię.

chary trans baner

Tegoroczny memoriał zgromadził cztery drużyny oldboyów: Stopnica, Busko, Pacanów i Ożarów. Rywalizacja była zacięta, ale przebiegała w duchu fair play.

Wyniki turnieju:

1 miejsce – Oldboys Stopnica
2 miejsce – Oldboys Busko
3 miejsce – Oldboys Pacanów
4 miejsce – Oldboys Ożarów

Mecze sędziowali Kacper i Filip Rogoziński.

Memoriał im. Andrzeja Rogozińskiego to wydarzenie, które łączy pokolenia i przypomina o wartościach, jakie Andrzej Rogoziński wpoił lokalnej społeczności. Jego dziedzictwo żyje w sercach wszystkich, którzy go znali i którzy mieli przyjemność grać na stadionie, który pomógł stworzyć. Stopnica nie zapomina swoich bohaterów, a XIII Memoriał jest tego najlepszym dowodem.

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju.

Tymczasem zobacz jakie ciekawe miejsca możesz zobaczyć w Busku-Zdroju, oraz ciekawe atrakcje w okolicach Buska-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE