Wspaniałe sukcesy zawodników Sensei Marka Praska na turnieju Karate Kyokushin IKO Nakamura Polish Open! [ZDJĘCIA]

utworzone przez | paź 30, 2023 | Sport

W ostatnich zmaganiach na prestiżowym turnieju karate kyokushin IKO Nakamura Polish Open, nasze miasto mogło być dumne z doskonałych wyników osiągniętych przez reprezentantów. Pod czujnym okiem sensei Marka Praska nasi zawodnicy wywalczyli medale, wzbogacając nasze miasto o kolejne laury.

Ola Kantor, Tomek Socha, Bartek Nowak oraz wyjątkowa postać buskiego kyokushin Przemysław Kołton, który po 12 latach przerwy wrócił na matę, stanęli do walki w różnych kategoriach turnieju.

Ola Kantor, po pewnym zwycięstwie w pierwszej walce, mierzyła się z zaciętym przeciwnikiem, ulegając dopiero po dogrywce zdobyła brązowy medal.

Tomek Socha również znalazł się w gronie zdobywców brązowego medalu, pokazując swoją walkę i zaangażowanie na każdym kroku.

Niestety, pech towarzyszył Bartkowi Nowakowi, który musiał zakończyć udział w turnieju z powodu kontuzji, mimo udanego startu i zwycięstwa w pierwszej walce.

Jednak prawdziwą sensacją tego turnieju był powrót sensei Przemka Kołtona na matę. Mimo długiej przerwy, stanął przed swoimi rywalami, stawiając im niezwykle trudne warunki. Pierwszą walkę kontrolował do samego końca, wygrywając ją bezdyskusyjnie według werdyktu sędziów. Następnie, pewnie zwyciężył drugą walkę przez wazari.

W finałowej walce stanął naprzeciwko potężnego zawodnika, Arkadiusza Szira, Mistrza Europy Masters, który ważył prawie 40 kilogramów więcej. Mimo świetnych akcji i zróżnicowanych technik, sędziowie podjęli kontrowersyjną, lecz ostateczną decyzję o zwycięstwie przeciwnika Przemka. Ostatecznie, stanął na drugim stopniu podium zdobywając srebrny medal.

Wszystkim zawodnikom oraz trenerowi, sensei Markowi Praskowi, składamy serdeczne gratulacje. OSU!

Źródło: Buska Sekcja Karate Kyokushin Marek Prasek

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE