sklep wielobranzowy as 1
Halo Busko 9 Sport 9 Lena Matuszewska triumfuje na światowej scenie tańca! Młoda buska tancerka Wicemistrzynią Świata!

Lena Matuszewska triumfuje na światowej scenie tańca! Młoda buska tancerka Wicemistrzynią Świata!

utworzone przez | kwi 30, 2024 | Sport

Lena Matuszewska Wicemistrzynią Świata federacji World Artistic Dance Federation (WADF) w kategorii Choreographed Dance Show Caribbean Style

 

W dniach 26-28 kwietnia 2024 roku, Warszawska Arena Ursynów stała się świadkiem niezwykłego wydarzenia w świecie tańca. Lena Matuszewska, utalentowana tancerka pochodząca z Busko-Zdrój, zdobyła tytuł Wicemistrzyni Świata federacji World Artistic Dance Federation (WADF) w kategorii Choreographed Dance Show Caribbean Style.

Lena, reprezentując Polskę, wykazała się niezrównanym talentem i pasją, pokonując rywalki z Czech, Węgier oraz Polski. Jej występ, będący połączeniem gracji i dynamiki, zachwycił zarówno publiczność, jak i jury, przynosząc jej kolejny mistrzowski tytuł w karierze solowej.

 

montessori reklama

Treningi pod okiem doświadczonej trenerki Pauliny Snoch-Rutki w Studio Tańca i Ruchu Scenicznego MIMESIS, prowadzonym przez Huberta Stachurę, zaowocowały sukcesem, który jest świetnym początkiem nowego sezonu dla tej utytułowanej tancerki.

Lena Matuszewska jest już rozpoznawalną twarzą w świecie tańca, posiadającą jedną z najwyższych klas tańca – klasę B. Jej osiągnięcia nie tylko promują region świętokrzyski, ale i cały kraj na arenie międzynarodowej.

Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne starty Leny w mistrzostwach Polski, świata i Europy, gdzie z pewnością będzie kontynuować swoją pasję i dążenie do perfekcji, inspirując młodych tancerzy z naszego regionu i całej Polski.

 

Niesamowite osiągnięcia zespołowe buskiego MIMESIS

 

Dodatkową cieszącą informacją jest Mistrzostwo Świata federacji World Artistic Dance Federation w kategorii Choreographed Dance Show Caribbean Style, zdobyte przez grupę MIMESIS LATINO w składzie: Ewa Kumor, Blanka Lalewicz, Lena Matuszewska, Laura Pompa, Amelia Wasilewska, Sandra Rózga oraz Patrycja Zabłotna.

Natomiast formacja MIMESIS LATINO JUNIOR zdobyła II – vice Mistrzostwa federacji WADF w składzie: Martyna Dąbroś, Anna Drab, Amelia Górewicz, Ewa Hrywniak, Łucja Lelas, Julia Marzec, Zuzanna Papaj, Weronika Pila, Maria Tomala, Amelia Trelińska, Aleksandra Wróżek Dziewczyny na co dzień trenują pod okiem instruktorki – Pani Anny Jewiarz.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

lena matuszewska

Zachęcamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco, gdzie będziemy publikować ciekawostki na temat naszego regionu. Tymczasem zobacz jakie ciekawe miejsca możesz zobaczyć w Busku-Zdroju, oraz ciekawe atrakcje w okolicach Buska-Zdroju.

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE