Inauguracyjny trening Buskiej Szkoły Karate Kyokushin – nowy rozdział w historii Karate Kyokushin w Busku-Zdroju [VIDEO]

utworzone przez | lis 19, 2023 | Sport

Nowy rozdział w historii Karate Kyokushin w Busku-Zdroju

W ostatnich latach sporty walki zdobywają coraz większą popularność, a jedną z dyscyplin, która cieszy się szczególnym uznaniem, jest Karate Kyokushin. W Busku-Zdroju rozpoczął się właśnie nowy etap dla miłośników tego sportu, związanego z otwarciem Buskiej Szkoły Karate Kyokushin pod przewodnictwem znanego i zasłużonego zawodnika tej dyscypliny, mistrza Polski sensei Marka Praska (IV DAN).

Sensei Prasek, który prowadzi treningi w Busku-Zdroju od prawie 35 lat, postanowił stworzyć nowy klub, aby móc rozwijać karate według własnych zasad i wizji. Dotychczasowa sekcja karate działała pod skrzydłami Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin Koronea, lecz teraz nadeszła chwila na samodzielność i niezależność. To symboliczne otwarcie nowego rozdziału dla miłośników Karate Kyokushin w Busku-Zdroju.

Buscy karatecy stawiają na rozwój – otwarcie Buskiej Szkoły Karate Kyokushin w Busku-Zdroju

Buska Szkoła Karate Kyokushin nie tylko zaczyna swoją działalność, ale już posiada swoje własne Dojo – specjalnie przygotowaną salę do ćwiczeń. Obecnie trwają intensywne prace nad wyposażeniem jej w profesjonalny sprzęt sportowy, który umożliwi solidne przygotowywanie się zawodników do startów na turniejach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Wielka duma klubu wiąże się z perspektywą reprezentowania barw klubu oraz miasta na arenie międzynarodowej.

W planach Buskiej Szkoły Karate Kyokushin znajduje się bogata oferta treningowa dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Klub zamierza organizować obozy letnie i zimowe, rajdy terenowe, turnieje oraz pokazy karate. Celem tych inicjatyw jest nie tylko rozwijanie umiejętności sportowych, ale również propagowanie karate jako stylu życia.

Zapraszamy na treningi Karate Kyokushin w Busku-Zdroju, Oleśnicy oraz Wiślicy

Sensei Marek Prasek podkreśla, że nowy klub nie tylko ma na celu kształtowanie zdolnych zawodników, ale również budowanie silnej społeczności z pasją i zaangażowaniem wokół Karate Kyokushin. Buska Szkoła Karate Kyokushin to nie tylko miejsce treningów, ale przede wszystkim przestrzeń, gdzie rozwija się ducha sportowej rywalizacji i wspólnoty.

Rozpoczęcie działalności Buskiej Szkoły Karate Kyokushin to ważny moment dla miłośników tej szlachetnej sztuki walki w Busku-Zdroju. Nowy klub otwiera drzwi dla wszystkich, którzy chcą odkryć tajniki Karate Kyokushin, rozwijać się sportowo i czerpać radość z aktywności fizycznej.

Zapraszamy wszystkich chętnych na treningi, które odbywają się w Busku-Zdroju, Wiślicy oraz Oleśnicy.

Busko-Zdrój

Wtorki oraz czwartki o godzinie 16:30 w hali przy Liceum Ogólnokształcącym w Busku Zdroju.

Wiślica

Wtorki oraz czwartki o godzinie 18:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wiślicy.

Oleśnica

Wtorki oraz czwartki o godzinie 18:15 na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Oleśnicy.

Zobaczcie relację z inauguracyjnego treningu Buskiej Szkoły Karate Kyokushin.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE