sklep wielobranzowy as 1
Halo Busko 9 Sport 9 Athletics Busko-Zdrój Triumfuje na Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego LDK!

Athletics Busko-Zdrój Triumfuje na Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego LDK!

utworzone przez | cze 11, 2024 | Sport

Ogromny sukces Athletics Busko-Zdrój na Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach

 

Athletics Busko-Zdrój wraca z wielkim triumfem z Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Ich zawodnicy zdobyli aż 15 medali (10 złotych, 2 srebrne, 3 brązowe)! W zawodach, które były również eliminacjami do finału ogólnopolskiego we Włocławku, wzięło udział ponad 200 sportowców z całego województwa, w tym 31-osobowa ekipa z Buska-Zdroju.

hotel zamek derslawa

Althletics Busko-Zdrój wraca z wieloma medalami

 

Wśród złotych medalistów znaleźli się: Emilia Gromkiewicz (60m), Kacper Podolski (100m), Maria Smak (600m prz.), Maja Musiał (pchnięcie kulą), Kacper Derlecki (pchnięcie kulą), Emilia Gromkiewicz (skok w dal), Klara Grzesik (1000m), Gabriela Parada (800m prz.), Jakub Zagnański (rzut piłeczką pal.) oraz ponownie Kacper Podolski (300m).

Srebrne medale zdobyły Zuzanna Bałaga (600m prz.) i Oliwia Ziętek (600m), natomiast brązowe medale wywalczyli Iga Podsiedlik (300m), Mateusz Badocha (pchnięcie kulą) oraz Miłosz Bałaga (300m).

Oprócz medalistów, wielu innych zawodników z Athletics Busko-Zdrój zaprezentowało się z jak najlepszej strony, osiągając znakomite wyniki w swoich konkurencjach. Wśród nich wyróżnili się: Aron Gwóźdź (60m, rzut piłeczką pal.), Amelia Gwóźdz (600m, skok w dal), Amelia Walkiewicz (60m, skok w dal), Mikołaj Musiał (skok w dal, rzut piłeczką pal.), Lena Wilk (300m), Lena Garula (60m, skok w dal), Lena Kwiatkowska (60m, skok w dal), Filip Litwiński (60m, skok w dal), Zuzanna Badocha (600m prz.), Jagoda Witko (60m, skok w dal), Jakub Smak (60m, skok w dal), Alicja Smak (60m, skok w dal), Blanka Sztuk (800m prz.), Kinga Bałaga (600m), Maksim Kuliashou, Emilia Szwarc (100m, skok w dal), Alan Baj (100m, skok w dal) oraz Anna Kawecka (300m).

warzywniak lobo

Athletics Busko-Zdrój wystartuje za 2 tygodnie we Włocławku

 

Zawody w Kielcach były nie tylko wielkim sukcesem, ale także ważnym krokiem w przygotowaniach do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się za dwa tygodnie we Włocławku. Drużyna z Buska-Zdroju jest pełna optymizmu i determinacji, by kontynuować swoją znakomitą passę i przywieźć kolejne medale.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom za ich ciężką pracę, poświęcenie i wspaniałe wyniki. Athletics Busko-Zdrój pokazuje, że z małego miasta można zdobywać wielkie rzeczy! Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych sportowców!

Warto dodać, że firmy Dexwal oraz Kręgielnia Chicago, którzy są partnerami naszego portalu należą do grona sponsorów klubu Athletics Busko-Zdrój.

athletics busko-zdrój

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju.

Tymczasem zobacz jakie ciekawe miejsca możesz zobaczyć w Busku-Zdroju, oraz ciekawe atrakcje w okolicach Buska-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

Senioralia 2024 w Busku-Zdroju – pogoda nie popsuła planów seniorów (VIDEO)

Senioralia 2024 w Busku-Zdroju – pogoda nie popsuła planów seniorów (VIDEO)

13 czerwca 2024 roku w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju odbyła się kolejna edycja Senioraliów – wydarzenia dedykowanego seniorom z całego województwa świętokrzyskiego. To wyjątkowe święto, organizowane w ramach Rządowego Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025, przyciągnęło liczne grono uczestników.

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE