kregielnia chicago gora reklama
Halo Busko 9 Sport 9 AKS 1947 Busko-Zdrój rozpoczyna rundę wiosenną porażką! [ZDJĘCIA]

AKS 1947 Busko-Zdrój rozpoczyna rundę wiosenną porażką! [ZDJĘCIA]

utworzone przez | mar 11, 2024 | Sport

AKS 1947 Busko-Zdrój przegrywa z Moravią Anna-Bud Morawica w pierwszym meczu rundy wiosennej!

W niedzielę, 10 marca, na sztucznej płycie boiska na stadionie w Busku-Zdroju, drużyna AKS 1947 Busko-Zdrój rozegrała swój pierwszy mecz rundy wiosennej RS ACTIVE IV Ligi. W meczu inaugurującym rundę wiosenną IV ligi świętokrzyskiej AKS 1947 Busko-Zdrój uległ Moravii Morawica 0:3.

Gospodarze nie najlepiej rozpoczęli spotkanie i już w 37. minucie musieli uznać wyższość rywala. Bramkę dla Moravii zdobył Karol Gilewski. Zaledwie cztery minuty później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Jakub Rybus. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik dołożył drugą bramkę i ustalił wynik spotkania na 3:0.

hotel zamek derslawa

W drugiej połowie AKS starał się odrobić straty, ale nie zdołał pokonać bramkarza Moravii. Mecz zakończył się więc porażką zespołu z Buska-Zdroju.

Skład AKS:

Hubert Banach – Oskar Gwóźdź (79′ Sebastian Kaczmarczyk), Paweł Ślefarski, Olaf Grad, Patryk Kowalczyk (64′ Łukasz Dziewięcki), Krystian Wierzchanowski (79′ Dominik Szymkiewicz), Filip Rogoziński (64′ Marcin Taler), Adam Szlązak (46′ Kamil Skiba), Kacper Rogoziński, Artur Piróg, Maciej Żądło.

Skład Moravii:

Jakub Borusiński – Jakub Wasilewski, Jan Zgrzebnicki, Mateusz Zawadzki, Łukasz Zawadzki, Jakub Rabiej, Karol Gilewski (73′ Antoni Purski), Mikołaj Toboła (80′ Kacper Orliński), Michał Zawadzki (74′ Dominik Pasternak), Michał Rybus (65′ Oliwier Łączkowski), Jakub Rybus.

Kolejny mecz AKS 1947 Busko-Zdrój rozegra w Daleszycach

Kolejny mecz AKS 1947 Busko-Zdrój rozegra z zespołem Spartakus Daleszyce, który aktualnie zajmuje 14 miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów. Liczymy na zwycięstwo zespołu z Buska!

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.