AKS 1947 Busko-Zdrój kończy rundę jesienną na 2 miejscu zwyciężając przeciwko drużynie LKS Orlęta Kielce 2:1! [ZDJĘCIA]

utworzone przez | lis 20, 2023 | Sport

Zwycięstwo AKS 1947 Busko-Zdrój w ostatnim meczu rundy jesiennej 4 ligi świętokrzyskiej

W minioną sobotę na stadionie w Busku-Zdroju odbył się wcześniej zapowiadany 🔗, niezwykle emocjonujący mecz z udziałem drużyny AKS 1947 Busko-Zdrój, której przeciwnikiem był LKS Orlęta Kielce.

Mecz, będący częścią 4 ligi świętokrzyskiej, dostarczył kibicom wiele niezapomnianych chwil. AKS 1947 Busko-Zdrój, grający przed własną publicznością, zdołał pokonać drużynę Orląt Kielce rezultatem 2:1. Spotkanie to było prawdziwą kulminacją rundy jesiennej dla obu zespołów.

Ciężkie wyzwanie dla drużyny AKS 1947 Busko-Zdrój

Podopieczni trenera Marcina Kołodziejczyka przed spotkaniem spodziewali się, że nie będzie to łatwe spotkanie. Drużyna Orląt, której trenerem jest brat Marcina – Tomek Kołodziejczyk stawiła opór drużynie z Buska-Zdroju. Jednak to spotkanie rozpoczęło się prowadzeniem zespołu z Buska. Pierwszą bramkę dla drużyny gospodarzy zdobył Kacper Rogoziński w 28. minucie. Jego trafienie otworzyło wynik spotkania, dodając motywacji i entuzjazmu kibicom na trybunach.

Jednak trudności dla Orląt narastały, gdy w 44. minucie Patryk Zawierucha otrzymał drugą żółtą kartkę, co skutkowało jego wyrzuceniem z boiska. Mimo tego, goście nie poddali się i do samego końca starali się odwrócić losy meczu na swoją korzyść.

Drugie trafienie dla AKS 1947 Busko-Zdrój przypisane zostało Maciejowi Pokorze, który wpisał się na listę strzelców w 61. minucie, w drugim kontakcie z piłką po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.

Warto zaznaczyć, że mimo prowadzenia, drużyna z Buska-Zdroju nie miała łatwego zadania. Orlęta Kielce stawiały zaciekły opór, co potwierdziła również bramka zdobyta przez gości w 93. minucie. Tomasz Gaj skutecznie wykonał rzut karny.

Kibice AKS 1947 Busko-Zdrój zebrali się, żeby dopingować swoją drużynę

Należy również podkreślić zaangażowanie kibiców, którzy stanowili nieodłączny element tego spotkania. Organizując głośny doping, tworzyli niezapomnianą atmosferę, wspierając swoją drużynę na trybunach.

AKS 1947 Busko-Zdrój czeka zasłużona przerwa zimowa

Po zwycięstwie nad Orlętami Kielce, AKS 1947 Busko-Zdrój może z zadowoleniem zakończyć rundę jesienną, patrząc z optymizmem w przyszłość. Trener i zawodnicy z pewnością są gotowi na kolejne wyzwania, które czekają ich w nadchodzących rozgrywkach. Zwycięstwo to nie tylko potwierdzenie sportowej formy drużyny, ale także powód do dumy dla całej społeczności związanej z klubem.