kregielnia chicago gora reklama

Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju otrzymał nagrodę od Komisji Europejskiej za Innowacyjność w Nauczaniu [VIDEO]

utworzone przez | gru 28, 2023 | Lokalne

Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju nagrodzony prestiżową nagrodą od Komisji Europejskiej za Innowacyjność w Nauczaniu w Busku-Zdroju

 

Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju może pochwalić się niezwykłym sukcesem. Komisja Europejska doceniła szkołę za jej innowacyjne podejście do edukacji, przyznając jej Europejską Nagrodę za Innowacyjność w Nauczaniu – EITA 2023.

 

Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju nagrodzony za realizację projektu „Zagraniczne praktyki drogą do kariery 2”

 

Uroczystość przyznania Europejskich Nagród za Innowacyjność w Nauczaniu (EITA) 2023 odbyła się w Brukseli. Na tę prestiżową imprezę zaproszono koordynatorów najlepszych projektów z 27 krajów Unii Europejskiej. Wśród laureatów znalazł się Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju, reprezentowany przez panią Agnieszkę Boduszek. Szkoła została nagrodzona za realizację projektu „Zagraniczne praktyki drogą do kariery 2”.

W dniach 23-24 listopada nagrodzeni koordynatorzy uczestniczyli w dwudniowych warsztatach w Brukseli. Podczas nich dzielili się wiedzą i doświadczeniem zdobytym w trakcie realizacji projektów programu Erasmus+. Rozmawiali również o przyszłości programu, polityce UE w zakresie edukacji oraz innowacyjności w edukacji.

 

ZST-I Busko-Zdrój nagrodzone podczas gali w Warszawie

 

Sukces świętowano 30 listopada 2023 roku podczas uroczystej gali w Warszawie. Wzięli w niej udział dyrektor szkoły, Sylwester Pałka, oraz Agnieszka Boduszek, nauczycielka języka angielskiego. Galowy wieczór był pełen wzruszających i inspirujących momentów.

Uroczystość otworzył dr hab. Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Podkreślił znaczenie wyjątkowych osiągnięć edukatorów, którzy wykonali ogrom pracy i wykazali się ponadprzeciętnym zaangażowaniem. Jego słowa były skierowane przede wszystkim do laureatów i zwycięzców konkursu.

Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych otrzymał nagrodę EITA w kategorii szkół branżowych i technicznych za innowacyjność w nauczaniu. Jest to wyróżnienie ustanowione Komunikatem w sprawie Europejskiego Obszaru Edukacji i przyznawane corocznie przez Komisję Europejską w Brukseli w czterech kategoriach: edukacja wczesnoszkolna, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, szkoły branżowe i techniczne. EITA służy uhonorowaniu wyróżniających się praktyk dydaktycznych opracowanych w ramach programu Erasmus+ oraz wyrażeniu uznania dla pracy nauczycieli i szkół, którzy wnieśli wyjątkowy wkład w rozwój edukacji.

Nagroda EITA jest prestiżowym wyróżnieniem, które dowodzi, że Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych prowadzi innowacyjne i skuteczne nauczanie. Dzięki temu szkoła może oferować swoim uczniom najwyższy poziom edukacji, przygotowując ich do wyzwań współczesnego świata.

Uroczystość w Warszawie była okazją do świętowania sukcesu szkoły i jej pracowników. To wydarzenie na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

 

Nagroda EITA dla ZST-I w Busku-Zdroju to nie tylko wyróżnienie, ale też motywacja do dalszego rozwoju.

 

Nagroda od Komisji Europejskiej stanowi nie tylko uznanie dla dotychczasowych osiągnięć ZST-I, lecz jest też inspiracją do dalszego rozwoju i podnoszenia jakości nauczania. Szkoła cały czas stara się stwarzać przestrzeń dla uczniów, aby mogli zdobywać wiedzę, rozwijać umiejętności i kreatywność, a także rozwijać postawę otwartości na nowe wyzwania.

W ramach programu Erasmus+ Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych realizuje kolejne projekty. Wkrótce rozpocznie się rekrutacja do projektu „Zagraniczne praktyki drogą do kariery 3”. Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na realizację 30 mobilności zagranicznych. Dzięki temu w czerwcu 2024 roku do Hiszpanii wyjedzie kolejnych 30 uczniów ZST-I na dwutygodniowe praktyki zawodowe.

Szkoła otrzymała również dofinansowanie do projektu „Kompetentna kadra kluczem do sukcesu”. Projekt ten umożliwi 30 nauczycielom ZST-I wyjazd do Hiszpanii i Portugalii na kursy i szkolenia zawodowe.

Dyrektor szkoły złożył również wniosek o akredytację na 5 lat w ramach akcji „KA122-SCH – Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w sektorze edukacji szkolnej”. Wyniki konkursu będą znane w ciągu kilku tygodni.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

OBIEKTY

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE