XIX Zaduszki Jazzowe w Pińczowie – zobacz, dlaczego za rok nie może Cię zabraknąć [VIDEO]

utworzone przez | lis 1, 2023 | Lokalne

28-29 października 2023 roku odbyły się XIX Zaduszki Jazzowe w Pińczowie. Festiwal, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności, po raz kolejny zgromadził na scenie znakomitych polskich i zagranicznych artystów.

ZAPROSZENIE NA XIX ZADUSZKI JAZZOWE W PIŃCZOWIE <<<

Festiwal był pełen znakomitych koncertów oraz wystaw. W pierwszym dniu festiwalu wystąpili Jerzy Małek Elite Quartet z autorskim projektem „Gravity”, który zaprezentował fuzję wielu gatunków połączonych ze sobą w spójną całość. Kolejnym artystą była Magda Piskorczyk. Pomiędzy koncertami miał miejsce  wernisaż wystawy fotografii „Jazz Moment” Urszuli Las. Natomiast o godzinie 21:30 w podziemiach Belwederu odbyło się się Jam session, połączone z Wystawą Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Pińczowskie klimaty”.

Drugi dzień festiwalu także był poezją dla ucha. Jako pierwszy na scenie Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury wystąpił Michał Barański, który przedstawił swój autorski projekt „Mazovian Mantra”, inspirowany muzyką tradycyjną Mazowsza.

Na zakończenie XIX Zaduszek Jazzowych w Pińczowie zagrał Steve Carrington Quintet, w którego skład wchodzą wybitni muzycy zagraniczny. Jerzy Małek, Magda Piskorczyk, Michał Barański i Steve Carrington to artyści, którzy od lat zdobywają uznanie na całym świecie. Ich koncerty to prawdziwe muzyczne przeżycie, które zapadają w pamięć na długo.

XIX Zaduszki Jazzowe w Pińczowie to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny Polski. Festiwal jest dowodem na to, że jazz jest żywą i rozwijającą się muzyką, która ma wielu wiernych fanów.

Byliśmy na tym wydarzeniu ze swoją kamerą. Zobaczcie relację z tej imprezy!

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE