Halo Busko 9 Lokalne 9 XIX „Mały“ Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski: Podróże małe i duże już wkrótce!

XIX „Mały“ Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski: Podróże małe i duże już wkrótce!

utworzone przez | kwi 15, 2024 | Lokalne

XIX „Mały“ Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski: Podróże małe i duże

Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku-Zdroju, we współpracy z Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie oraz Ośrodkiem Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą z siedzibą w Warszawie, ma zaszczyt zaprosić uczniów klas „0“, I, II, III do wzięcia udziału w XIX edycji konkursu recytatorskiego.

Konkurs ma na celu popularyzację literatury dziecięcej, pobudzanie dziecięcych talentów i zdolności, rozwijanie ekspresji i wrażliwości estetycznej. Chcemy ukazać logopedyczną funkcję literatury dziecięcej, doskonalić wyrazistą mowę, sfery interpretacyjnej, dykcyjnej, akcentowej podczas recytacji. Dążymy do podnoszenia poziomu kompetencji językowych oraz wzbogacania słownictwa, propagowania środków artystycznego wyrazu, rozwijania pamięci, kształtowania odwagi scenicznej oraz nawiązania współpracy ze szkołami polskimi za granicą.

warzywniak lobo

Dowolny dobór utworów z całego bogactwa poezji dla dzieci i młodzieży, a także twórczość własna inspirowana tematem konkursu: „Podróże małe i duże“.

Do konkursu przystępują uczniowie z klas „0“, I, II, III przedszkoli i szkół podstawowych z następujących gmin: Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Kazimierza Wielka, Nowy Korczyn, Opatowiec, Pacanów, Pińczów, Solec – Zdrój, Stopnica, Tuczępy, Wiślica. W konkursie wezmą także udział uczniowie polskich szkół za granicą klas: 0-I, II-III.

Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, gminnego i finałowego. Każda gmina wyznacza miejsce eliminacji gminnych. Uczestnicy w konkursach gminnym i powiatowym podzieleni będą na dwie grupy wiekowe: dzieci z klasy „0“ i I oraz dzieci z klas II i III.

Etap finałowy odbędzie się w dniu 5 czerwca 2024 r. Informacje o miejscu etapu finałowego zostaną przekazane koordynatorom gminnym z dwutygodniowym wyprzedzeniem oraz zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.podidn.pl.

konkurs recytatorski

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE