Halo Busko 9 Lokalne 9 XIX edycja Konkursu Recytatorskiego „Podróże Małe i Duże” w Europejskim Centrum Bajki

XIX edycja Konkursu Recytatorskiego „Podróże Małe i Duże” w Europejskim Centrum Bajki

utworzone przez | cze 12, 2024 | Lokalne

Za nami XIX edycja Konkursu Recytatorskiego „Podróże Małe i Duże” w Europejskim Centrum Bajki

W Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie 5 czerwca 2024 roku odbyła się XIX edycja Konkursu Recytatorskiego „Podróże Małe i Duże”. Wydarzenie to zorganizowane przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku-Zdroju zgromadziło 236 uczestników z różnych szkół podstawowych, zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

restauracja slowacki baner

W rywalizacji wzięli udział młodzi recytatorzy z kategorii krajowej i zagranicznej, dzieląc się na dwie grupy wiekowe: młodsza (klasy 0-I) i starsza (klasy II-III). W kategorii krajowej startowało 202 uczniów, z czego do finału zakwalifikowało się 55 recytatorów. W grupie starszej zobaczyliśmy 29 uczniów, natomiast w młodszej 26.

reklama kregielnia chicago

Na arenie międzynarodowej konkurs cieszył się równie dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 34 młodych recytatorów z Szkół Polskich za Granicą, reprezentujących 15 krajów, w tym m.in. Turcję, Belgię, Irlandię, Holandię, Finlandię, Grecję, Ukrainę, Francję, Hiszpanię, Białoruś, Włochy, Szkocję, Szwecję, Stany Zjednoczone Ameryki, Austrię, Chorwację i Szwajcarię.

Organizatorzy wyrażają szczere podziękowania dla wszystkich placówek, koordynatorów oraz uczestników za ich zaangażowanie i piękne występy, oraz kierują specjalne podziękowania do partnerów i sponsorów, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie tego międzynarodowego święta poezji dziecięcej.

d66dcd05 102b 4cb0 adb0 4dc0befc63b7

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE