Halo Busko 9 Lokalne 9 Od wczoraj możecie oglądać wystawę „Primadonny i Szansonistki” w Buskiej Galerii Sztuki Willa Polonia.

Od wczoraj możecie oglądać wystawę „Primadonny i Szansonistki” w Buskiej Galerii Sztuki Willa Polonia.

utworzone przez | cze 29, 2024 | Lokalne

Wystawa „Primadonny i Szansonistki” w Galerii Sztuki Willa Polonia w Busku-Zdroju: Powrót do Wielkich Głosów Polskiej Sceny Muzycznej

W miniony piątek, 28 czerwca, Galeria Sztuki Willa Polonia w Busku-Zdroju uroczyście otworzyła swoje podwoje na wystawę „Primadonny i Szansonistki”. Wydarzenie to, zorganizowane we współpracy z Muzeum Teatralnym – Opera Narodowa Warszawa, stanowiło nieodzowną część XXX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz.

Ekspozycja, prezentująca kolekcję pamiątek po wybitnych polskich artystkach sceny muzycznej, niezwykle wzruszyła zarówno stałych bywalców galerii, jak i licznie przybyłych mieszkańców, kuracjuszy oraz turystów. Jednym z najbardziej poruszających momentów wieczoru było otwarcie specjalnej sali poświęconej Artystce urodzonej w Busku-Zdroju, Krystynie Jamroz. To właśnie dzięki jej talentowi i determinacji polska kultura muzyczna zyskała wiele niezapomnianych chwil.

Kurator wystawy, Katarzyna Wodarska-Ogidel, osobiście oprowadzała gości po salach galerii, dzieląc się swoją wiedzą i pasją do historii polskiej opery, operetki oraz kabaretu. Wystawa nie tylko przybliżała życie prywatne i artystyczne ścieżki śpiewaczek, ale również ukazywała ich znaczenie dla kultury narodowej i społecznej Polski od momentu założenia sceny narodowej aż po lata trzydzieste XX wieku.

reklama burger paka

Wieczór otwarcia stał się także okazją do spotkania z przedstawicielami rodziny Krystyny Jamroz, którzy zaszczycili wydarzenie swoją obecnością. Wspomnienia i anegdoty, które towarzyszyły otwarciu wystawy, tworzyły niepowtarzalny klimat i przypomniały o niezwykłym dziedzictwie, które artystki te pozostawiły nam na zawsze.

„Primadonny i Szansonistki” to nie tylko retrospekcja, lecz także hołd złożony wielkim postaciom polskiej sceny muzycznej, których talent i determinacja wciąż inspirują kolejne pokolenia. Wystawa pozostanie otwarta dla zwiedzających aż do 8 sierpnia 2024 roku, zapraszając wszystkich do odkrywania historii, która kształtowała polską kulturę przez wiele dziesięcioleci.

Zapraszamy do Galerii Sztuki Willa Polonia w Busku-Zdroju, aby razem odkrywać piękno i wielkość polskiego dziedzictwa muzycznego!

primadonny i szansonistki

źródło: Buska Galeria Sztuki Willa Polonia

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE