VII Maraton Pływacki w Busku-Zdroju – pływackie święto na Pływalni Miejskiej [VIDEO]

utworzone przez | lis 13, 2023 | Lokalne

VII Maraton Pływacki w Busku-Zdroju – pływackie święto w rocznicę odzyskania niepodległości.

W uroczysty dzień 11 listopada 2023 roku, gdy Polska świętowała 105. rocznicę odzyskania niepodległości, miłośnicy pływania zebrali się na Pływalni Miejskiej, aby wziąć udział w VII Maratonie Pływackim w Busku-Zdroju. To wyjątkowe wydarzenie, od lat wpisane w kalendarz sportowy regionu, przyciągnęło zarówno doświadczonych pływaków, jak i entuzjastów, którzy postanowili uczcić patriotyczne święto poprzez zdrową rywalizację.

Imponująca liczba uczestników w różnym wieku wzięła udział w VII Maratonie Pływackim w Busku-Zdroju

W VII Maratonie Pływackim w Busku-Zdroju 32 uczestników w różnym wieku stworzyło wyjątkową mozaikę sportowej pasji. Najmłodsza pływaczka Lilianna Smolińska, zaledwie dziewięcioletnia, przyniosła energię i radość, inspirując zarówno rówieśników, jak i widzów. Z drugiej strony najstarsza uczestniczka, 86-letnia Danuta Baczewska, była żywym dowodem na to, że miłość do pływania nie zna ograniczeń wiekowych.

VII Maraton Pływacki w Busku-Zdroju – siódemka przyniosła szczęście, dotychczasowy rekord został pobity

W trakcie VII Maratonu Pływackiego w Busku-Zdroju uczestnicy wspólnie pokonali imponujący dystans 286 kilometrów 550 metrów. Ale to nie wszystko, aż czterech uczestników pobiło imponujący rekord który wynosił 14 kilometrów 700 metrów: Zalewska Zuzanna z wynikiem 16 kilometrów 800 metrów stając się zwyciężczynią całych zawodów oraz nową rekordzistką, Sara Prasek z wynikiem 15 kilometrów 600 metrów, Konrad Dalmata z wynikiem 16 kilometrów 100 metrów oraz Marcin Gubała z wynikiem 16 kilometrów i 150 metrów.

VII Maraton Pływacki w Busku-Zdroju – czekamy na kolejną edycję

Czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję, kiedy znów zanurzymy się w atmosferę sportowej rywalizacji. Niech każdy przepłynięty metr będzie inspiracją do kolejnych treningów, a wspólne cele jednoczą naszą społeczność. VII Maraton Pływacki w Busku-Zdroju to nie tylko wydarzenie sportowe, to historia zapisana w wodach basenu miejskiego, którą chcemy kontynuować. Do zobaczenia za rok!

Zobaczcie relację z tego wydarzenia!

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE