sklep wielobranzowy as 1

Uczniowie klas III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 upamiętnili 45. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową [VIEDO]

utworzone przez | gru 20, 2023 | Lokalne

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Busku-Zdroju uczcili 45. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża

W dniu 17 grudnia 2023 r. w Parafii Świętego Brata Alberta w Busku-Zdroju odbyło się niezwykłe wydarzenie pod hasłem „Wy jesteście przyszłością świata!”. Uczniowie klas III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, przy wsparciu wychowawców i siostry, wzruszająco upamiętnili 45. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

W kościele parafialnym zgromadzili się nie tylko rodzice i bliscy uczniów, lecz także kuracjusze i mieszkańcy Buska-Zdroju, zaciekawieni niezwykłym przedstawieniem. Atmosfera tego wyjątkowego dnia była niesamowita, a kościół wypełniony oczekiwaniami i emocjami.

Uczniowie, przebrani w barwne stroje, wcielili się w różnorodne postaci, od górali po anioły, krakowian, świętego Piotra oraz dzieci z różnych zakątków świata. Każda postać została ukazana z pasją i zaangażowaniem, przywołując przed zgromadzonymi widzami niezapomniane chwile z życia Ojca Świętego.

Najbardziej poruszające momenty to rekonstrukcje kluczowych wydarzeń, takich jak młodość Jana Pawła II, moment wyboru na Stolicę Piotrową, pielgrzymki do różnych krajów czy też spotkania z wiernymi. Uczniowie starannie oddali charakter i postawę Jana Pawła II, ukazując jego pokorę, mądrość oraz miłość do ludzi.

Narratorzy, z wirtuozerią, wprowadzali zgromadzonych gości w niezwykły nastrój, przenosząc ich w kolejne etapy życia i posługi Świętego Jana Pawła II. W przedstawieniu nie zabrakło również wspaniałych tańców, tak ukochanych przez samego Papieża – krakowiaka i góralskiego. Te wykonane z gracją i energią tańce wprowadziły zgromadzonych w radosny nastrój, a taniec aniołków wprowadził magię Świąt Bożego Narodzenia.

Młodzi aktorzy z pasją i zaangażowaniem oddali hołd Janowi Pawłowi II, przypominając o jego wyjątkowej postawie i słowach, które wciąż są aktualne i inspirujące dla kolejnych pokoleń. Przedstawienie nie tylko dostarczyło widowiskowych wrażeń, ale także stało się lekcją historii i duchowej refleksji dla wszystkich obecnych.

To niezwykłe wydarzenie stało się również wspaniałym wprowadzeniem w atmosferę świąteczną. Przygotowane przez zaangażowanych wychowawców i siostrę przedstawienie na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych, przynosząc nie tylko wzruszenia, ale i radość ze wspólnego przeżywania tych wyjątkowych chwil. Wydarzenie to, pełne symboliki i miłości, jeszcze bardziej wzmocniło więzi społeczności parafialnej, pozostawiając niezapomniany ślad w sercach wszystkich, którzy mieli przyjemność być jego częścią.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE