Turniej wiedzy ekologicznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie [VIDEO]

utworzone przez | paź 20, 2023 | Lokalne

19 października 2023 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie odbył się finał zadania publicznego pt. „Jestem EKO – mistrz recyklingu – edycja II”. Projekt skierowany był do uczniów i wychowanków ośrodka, a jego celem było zdobywanie wiedzy z dziedziny ekologii i ochrony środowiska oraz kształtowanie świadomych i ekologicznych zachowań.

Grupa docelowa to dzieci i młodzież, które poprzez udział w projekcie mogły poszerzyć swoją wiedzę o środowisku, dowiedzieć się o sposobach gospodarowania odpadami i ich przetwarzania, a także poznać alternatywne rozwiązania dla codziennych zachowań. Łącznie w projekcie wzięło udział około 50 uczestników.

Finał zadania poprzedzony był cyklem spotkań edukacyjnych, podczas których uczniowie uczyli się o ekologii i recyklingu. Zadaniem każdej z grup było wykonanie pracy plastycznej z odpadów. Komisja konkursowa w składzie starosty buskiego Jerzego Kolarza, inspektora Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Elżbiety Saneckiej, wicedyrektor ds. Opieki i Wychowania Iwony Bąk oraz dyrektora ośrodka Konrada Ładowskiego oceniała prace pod względem przekazu i estetyki wykonania.

Nagrody zdobyte przez poszczególne grupy wychowawcze zostały przekazane na rzecz całej szkolnej społeczności. Zadanie realizowane było przez Stowarzyszenie Daj Dziecku Nadzieję, które otrzymało na jego realizację dofinansowanie z Powiatu Buskiego w wysokości 4500 zł. Całkowity koszt zadania wyniósł 6750 zł.

Zarząd Stowarzyszenia dziękuje wszystkim zaangażowanym w realizację zadania wolontariuszom, a w szczególności paniom Joannie Paw, Joannie Chodór, Annie Wireckiej, pani Anicie Szczubiał, pani Monice Kozłowskiej oraz panu Wojciechowi Płóciennikowi. Oraz wychowawcom grup za przygotowanie młodzieży do konkursu.

Zobaczcie film z tego wydarzenia!

miejsce na reklame prostokat

WIADOMOŚCI LOKALNE

Senioralia 2024 w Busku-Zdroju – pogoda nie popsuła planów seniorów (VIDEO)

Senioralia 2024 w Busku-Zdroju – pogoda nie popsuła planów seniorów (VIDEO)

13 czerwca 2024 roku w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju odbyła się kolejna edycja Senioraliów – wydarzenia dedykowanego seniorom z całego województwa świętokrzyskiego. To wyjątkowe święto, organizowane w ramach Rządowego Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025, przyciągnęło liczne grono uczestników.

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE