sklep wielobranzowy as 1
Halo Busko 9 Lokalne 9 Wiosenne odrodzenie tradycji: Topienie Marzanny w Busku-Zdroju (VIDEO)

Wiosenne odrodzenie tradycji: Topienie Marzanny w Busku-Zdroju (VIDEO)

utworzone przez | mar 22, 2024 | Lokalne

Wiosenne odrodzenie tradycji: Topienie Marzanny w Busku-Zdroju

 

W dniu wczorajszym w Parku-Zdrojowym w Busku-Zdroju uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju z wielkim zaangażowaniem ożywili staropolski zwyczaj “Topienia Marzanny”. Wydarzenie, które zapowiadaliśmy tutaj, przygotowane przez zespół Zlepce, działający przy szkole, zgromadził liczne grono widzów, którzy z zaciekawieniem obserwowali rytuał symbolicznego pożegnania zimy.

Marzanna, kukła reprezentująca słowiańską boginię śmierci, została tradycyjnie spalona i zatopiona, co ma symbolizować oczyszczenie i przygotowanie do nowego cyklu życia, jakim jest wiosna. Ten dawny obrzęd, zakorzeniony głęboko w kulturze i wierzeniach naszych przodków, miał zapewnić urodzaj i pomyślność w nadchodzącym roku.

instal4u reklama

“Topienie Marzanny” to nie tylko okazja do wspólnego świętowania, ale również ważna lekcja historii i kultury dla młodego pokolenia. Dzięki takim inicjatywom, jak ta zorganizowana przez zespół Zlepce, tradycje te nie zostają zapomniane i nadal mają swoje miejsce w lokalnej społeczności.

Zespół Zlepce, dzięki swojej kreatywności i zaangażowaniu, udowodnił, że tradycje mogą być nadal żywe i stanowić cenny element edukacji oraz integracji społeczności lokalnej. Ich występ został ciepło przyjęty przez publiczność, która nie szczędziła braw i słów uznania dla młodych artystów.

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE