Teatr Ciut Frapujący w nowym spektaklu: „Narty Ojca Świętego” Jerzego Pilcha [VIDEO]

utworzone przez | paź 24, 2023 | Lokalne

W ostatnią niedzielę na zaproszenie Teatru Ciut Frapującego, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spektaklu „Narty Ojca Świętego” w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury.

Teatr Ciut Frapujący to zespół teatralny z naszego regionu, który działa od 2001 roku. Przez ten czas grupa wystawiła wiele spektakli, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

Teatr powstał z inicjatywy grupy przyjaciół, którzy postanowili połączyć swoją pasję do teatru. Pierwszą sztuką, którą wystawili, był „Kwartet dla czterech aktorów” Bogusława Schaeffera. Spektakl odniósł sukces, a grupa zyskała uznanie lokalnej publiczności.

W 2004 roku Teatr Ciut Frapujący wystawił „Karola” Sławomira Mrożka. Spektakl został nagrodzony Grand Prix IX Zamkowych Spotkań Teatralnych O Laur „Złotego Gargulca” w Szydłowcu. To był przełomowy moment w historii grupy, która stała się rozpoznawalna w całym kraju.

W kolejnych latach Teatr Ciut Frapujący wystawił wiele spektakli, które cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Wśród nich znalazły się m.in. „Zapomniany diabeł” Jana Drdy, „Z PRL-em w tle” i „Upiór w kuchni” Janusza Majewskiego, „Rewizor” Mikołaja Gogola oraz „Na Zbity pysk czyli z PRL-em w tle 2”.

Obecnie Teatr Ciut Frapujący wystawia spektakl o nazwie „Narty Ojca Świętego” opartego na bestsellerowej powieści Jerzego Plicha w składzie: Wojciecha Jurewicz, Marcin Błach, Małgorzata Lotko, Krzysztofa Brociek, Wojciech Faryś, Aleksander Jurewicz, Mariusz Rogala oraz…. Krystyna Czubówna!

Posłuchajcie kilka słów na temat spektaklu „Narty Ojca Świętego” od członków Teatru Ciut Frapującego, który już 4 listopada 2023 roku będzie miał przyjemność zagrać dla Państwa w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

miejsce na reklame prostokat

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE