Teatr Ciut Frapujący zagra w Jędrzejowskim Centrum Kultury już 15 listopada! [VIDEO]

utworzone przez | lis 11, 2023 | Lokalne

Teatr Ciut Frapujący zaprasza na kolejny spektakl.

Po kilku udanych spektaklach, Teatr Ciut Frapujący ma zaszczyt zaprosić na kolejne wydarzenie podczas, którego zaprezentuje „Narty Ojca Świętego”.

Tym razem Teatr Ciut Frapujący zagra na deskach Jędrzejowskiego Centrum Kultury.

Po udanych występach na deskach Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury 🔗 oraz Buskiego Samorządowego Centrum Kultury 🔗, przyszedł czas na Jędrzejów. 15 listopada o godzinie 19:00 będziecie mogli podziwiać wyjątkowe dzieło „Narty Ojca Świętego”.

O czym jest spektakl Narty Ojca Świętego prezentowany przez Teatr Ciut Frapujący?

Jerzy Pilch, wzorem „Rewizora”, kreuje obraz społeczności prowincjonalnej, stawiającej czoło niespodziewanemu wyzwaniu. Wódka, kiełbasa i pijackie śpiewy charakteryzują wieczory zwartej grupy małomiasteczkowej elity Granatowych Gór. Czas szybko upływa między kolejnymi toastami, a niekwestionowanym mistrzem libacji jest Młody. W dyskusjach bryluje Profesor, niespełniony naukowiec i gorący miłośnik futbolu. Przy stole z gracją towarzyszy im Karol Adolf, lokalny magnat mięsny, którego specjałami rozkoszują się uczestnicy biesiady. Nawet burmistrz, Jan Nepomucen Wojewoda, nie wylewa za kołnierz.

Spokój tej grupki zostaje jednak niespodziewanie zakłócony, gdy na scenę wkracza ksiądz Kubala. „Mam panom do przekazania poufną wiadomość” – ogłasza duchowny, stając w progu. Powołując się na przeciek, pasterz Granatowych Gór ujawnia swoim słuchaczom sensacyjną wieść: Ojciec Święty planuje przybyć do miasteczka w tajemniczej pielgrzymce. Na początku biesiadnicy sceptycznie podchodzą do słów księdza. Kubala już wcześniej powoływał się na sentyment papieża do miejscowości, w której jeszcze przed wojną ten uprawiał narciarstwo. Teraz zaczynają się zastanawiać, jakie zmiany zaszumią w ich życiu, gdy słowa duchownego okażą się prawdziwe.

Bilety na Teatr Ciut Frapujący w Jędrzejowie

Bilety w cenie 20 złotych możecie zakupić na ekobilet.pl oraz w kasie Jędrzejowskiego Centrum Kultury w godzinach 14 a 19.

Zapraszamy serdecznie!

WIADOMOŚCI LOKALNE

Senioralia 2024 w Busku-Zdroju – pogoda nie popsuła planów seniorów (VIDEO)

Senioralia 2024 w Busku-Zdroju – pogoda nie popsuła planów seniorów (VIDEO)

13 czerwca 2024 roku w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju odbyła się kolejna edycja Senioraliów – wydarzenia dedykowanego seniorom z całego województwa świętokrzyskiego. To wyjątkowe święto, organizowane w ramach Rządowego Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025, przyciągnęło liczne grono uczestników.

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE