Halo Busko 9 Lokalne 9 Świętokrzyskie Kreatory Rozwoju – wyróżnienie dla Gminy Busko-Zdrój

Świętokrzyskie Kreatory Rozwoju – wyróżnienie dla Gminy Busko-Zdrój

utworzone przez | mar 28, 2024 | Lokalne

Gmina Busko-Zdrój została wyróżniona w Świętokrzyskich Kreatorach Rozwoju

27 marca Burmistrz Buska-Zdroju, został uhonorowany prestiżową nagrodą w kategorii inwestycji miejskich za inicjatywę “Wzrost gospodarczy uzdrowiska poprzez rozwój potencjału endogenicznego i zwiększenie dostępu do zasobów naturalnych – Rodzinny Park Zdrowia w Busku-Zdroju”. Projekt ten miał na celu dodanie do oferty turystycznej nowego produktu rekreacyjnego. Nowo wybudowana Tężnia Busko-Zdrój, otoczona parkiem zdrojowym, jest jedną z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie tężni solankowych w kraju. Imponująca konstrukcja ma formę okręgu o średnicy około 72 metrów i obwodzie około 226 metrów, z murami wznoszącymi się na wysokość prawie 10 metrów. Projekt obejmował także stworzenie alejek łączących historyczną część parku zdrojowego z nowo powstałą.

hotel zamek derslawa

Ceremonia wręczenia nagród miała miejsce w Centrum Kongresowym Targów Kielce podczas konferencji “Inwestycje, które budują przyszłość”, gdzie podsumowano efekty Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego z lat 2014-2020. Wicemarszałek Renata Janik wręczyła wyróżnienia “Świętokrzyskie Kreatory Rozwoju” przedstawicielom firm, instytucji, samorządów i organizacji pozarządowych, które zrealizowały projekty innowacyjne, inspirujące i ważne dla mieszkańców oraz rozwoju regionu, dzięki wsparciu finansowemu.

Swietokrzyskie Kreatory Rozwoju 1

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

źródło: swietokrzyskie.pro

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE