Halo Busko 9 Lokalne 9 Strażacki Dzień Dziecka w Mikułowicach – radosne święto pełne atrakcji mimo deszczowej pogody (VIDEO)

Strażacki Dzień Dziecka w Mikułowicach – radosne święto pełne atrakcji mimo deszczowej pogody (VIDEO)

utworzone przez | cze 5, 2024 | Lokalne

Strażacki Dzień Dziecka w Mikułowicach przyciągnął dzieciaki z całego regionu

Mimo kapryśnej pogody, 2 czerwca 2024 roku plac pod jednostką OSP Mikułowice tętnił życiem i radością. Strażacki Dzień Dziecka, który zapowiadaliśmy tutaj, przyciągnął rodziny z dziećmi, które nie zraziły się deszczowymi chmurami i wzięły udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

Już od samego początku na najmłodszych czekały różnorodne konkursy i zabawy, które wypełniły plac dziecięcym śmiechem. Dmuchańce stały się absolutnym hitem, a zabawy z animatorką angażowały dzieci do gier i konkursów, w których można było wygrać drobne upominki.

Busko 2 1

Dużym zainteresowaniem cieszył się strażacki tor MDP, gdzie dzieci mogły wcielić się w rolę małych strażaków i sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach sprawnościowych przygotowanych przez strażaków z OSP Mikułowice. Wystawa starych samochodów i motocykli przyciągnęła miłośników motoryzacji, budząc fascynację zarówno u najmłodszych, jak i dorosłych.

Edukacyjne stanowisko z nauką pierwszej pomocy pod okiem doświadczonych ratowników było miejscem, gdzie dzieci uczyły się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Pokaz ratownictwa technicznego, podczas którego druhowie zaprezentowali swoje umiejętności w symulowanym zdarzeniu z udziałem samochodu osobowego, wzbudził ogromny podziw i aplauz zgromadzonych widzów.

reklama burger paka

Nie zabrakło również strefy gastronomicznej, gdzie uczestnicy mogli posilić się pysznymi przekąskami i upiec kiełbaskę z grilla. Mimo deszczowej pogody, atmosfera była pełna entuzjazmu i radości.

Tegoroczny Strażacki Dzień Dziecka okazał się ogromnym sukcesem. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, oraz strażakom, którzy przyczynili się do jego organizacji. Szczególne podziękowania kierowane są do OSP Szaniec, Koła Wędkarskiego przy OSP Mikułowice, Radnego RM w Busku-Zdroju Arkadiusza Serwina oraz Fundacji Rescue Med za ich nieocenioną pomoc i współpracę.

Do zobaczenia za rok, tym razem u naszych kolegów z OSP Szaniec!

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

Senioralia 2024 w Busku-Zdroju – pogoda nie popsuła planów seniorów (VIDEO)

Senioralia 2024 w Busku-Zdroju – pogoda nie popsuła planów seniorów (VIDEO)

13 czerwca 2024 roku w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju odbyła się kolejna edycja Senioraliów – wydarzenia dedykowanego seniorom z całego województwa świętokrzyskiego. To wyjątkowe święto, organizowane w ramach Rządowego Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025, przyciągnęło liczne grono uczestników.

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE