Stowarzyszenie Anioł zaprasza na spektakl „Mały Książe na planecie COVID” – Gramy dla Bartka Jeża [VIDEO]

utworzone przez | paź 22, 2023 | Lokalne

Stowarzyszenie Anioł zapraszam na spektakl w Buskim Samorządowym Centrum Kultury, który odbędzie się 26 października o godzinie 11:00 oraz 18:00.

„Mały Książę na planecie Covid” to spektakl, który narodził się w związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce na świecie w ostatnich latach. Inspirowany opowiadaniem filozoficznym autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, przedstawia bieg naszego dzisiejszego codziennego życia. Skupia się na stopniowym zatracaniu się w szybko zmieniającej się rzeczywistości i konsekwencjach wynikających z rozwoju technologii na planecie Ziemi.

Pandemia, z którą przyszło nam się zmierzyć, pokazała, jak podobni jesteśmy do siebie. Pomimo różnic, które często nas dzielą i oddzielają od siebie, jesteśmy sobie niezwykle podobni. Dzielmy te same lęki, pragnienia i cele, do których dążymy każdego dnia. Często zapominamy o wartościach, które powinny stanowić fundament naszego życia, takich jak to, że „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, że prawdziwie widzi się tylko sercem”.

Tytułowy Mały Książę, odwiedzając różne planety w poszukiwaniu nowych wrażeń, odkrywa sam siebie, swoje uczucia i miłość, przed którą próbował uciec. Spektakl ten niesie przesłanie o przyjaźni i miłości jako najcenniejszych skarbach. Przypomina nam, że mając obok siebie przyjaciela, jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami.

Wszystko zaczęło się od takiej właśnie przyjaźni. Paulina Figiel-Gut i Sylwia Gajocha, twórczynie spektaklu, zjednoczyła ogromna przyjaźń, która oparta na chęci pomocy innym i empatii wobec słabszych, zaowocowała założeniem Stowarzyszenia „Anioł”. Jest to organizacja, która integruje dzieci niepełnosprawne ze zdrowymi. Po wielu wspólnych akcjach charytatywnych, teraz razem przygotowały młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Busku-Zdroju i chcą zaprosić wszystkich na spektakl, z którego cały dochód zostanie przekazany na wsparcie Bartka Jeża, chłopca cierpiącego na autyzm, padaczkę i któremu niedawno usunięto ogromnego guza mózgu.

Zapraszamy!

ksiaze
miejsce na reklame prostokat

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE