Halo Busko 9 Lokalne 9 Szkoła Muzyczna I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju ogłasza nabór na rok szkolny 2024/2025!

Szkoła Muzyczna I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju ogłasza nabór na rok szkolny 2024/2025!

utworzone przez | maj 27, 2024 | Lokalne

Ruszyła rekrutacja do Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju

Do 29 maja 2024 roku trwa rekrutacja do Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju, która oferuje wszechstronne kształcenie muzyczne dla uczniów w wieku od 7 do 16 lat. To wyjątkowa okazja, by rozpocząć edukację w instytucji, która nie tylko rozwija talent muzyczny, ale również kształtuje pamięć, wyobraźnię, odwagę i pracowitość dzieci. Absolwenci szkoły często angażują się aktywnie w życie społeczne i są wrażliwi na sztukę.

Szkoła Muzyczna I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju kształci obecnie 140 uczniów, a kadra pedagogiczna składa się z 24 doświadczonych muzyków, absolwentów akademii muzycznych. W 2014 roku szkoła przyjęła imię jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki współczesnej, Krzysztofa Pendereckiego. Placówka organizuje m.in. Konkurs Miniatur Współczesnych oraz Buskie Konfrontacje Saksofonowe, a jej uczniowie biorą udział w międzynarodowych wymianach muzycznych IME International Music Exchange.

Dlaczego warto uczyć się w Szkole Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju?

Nauka w szkole muzycznej przynosi wiele korzyści. Dzieci uczące się muzyki rozwijają nie tylko swoje umiejętności artystyczne, ale także zdolności poznawcze i społeczne. Dzięki temu stają się bardziej wrażliwe na sztukę i chętniej angażują się w życie kulturalne.

as busko

Kto może aplikować do Szkoły Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju?

Do szkoły mogą zostać przyjęci uczniowie w wieku od 7 do 16 lat. Dla młodszych dzieci, w wieku od 7 do 10 lat, przewidziany jest 6-letni cykl nauczania. Starsi uczniowie, w wieku od 10 do 16 lat, mogą uczęszczać na zajęcia przez 4 lata. Warunkiem przyjęcia jest pozytywny wynik testu predyspozycji muzycznych, który sprawdza poczucie rytmu, słuch muzyczny, pamięć i koncentrację oraz możliwości wokalne.

mirage reklama

Na jakich instrumentach mogą uczyć się gry uczniowie w Szkole Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju?

Szkoła oferuje naukę gry na wielu instrumentach, takich jak fortepian, skrzypce, wiolonczela, flet, klarnet, trąbka, puzon, perkusja, saksofon, akordeon oraz gitara. Dodatkowo, szkoła dysponuje instrumentami do wypożyczenia.

Ile trwa nauka w Szkole Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju?

Zajęcia odbywają się popołudniami, dwa razy w tygodniu, w formie indywidualnych lekcji oraz grupowych zajęć z kształcenia słuchu, rytmiki i wiedzy o muzyce. Starsi uczniowie mogą także uczestniczyć w zajęciach chóru, orkiestry czy zespołu instrumentalnego. Łącznie to od 4 do 7 godzin tygodniowo, nie licząc codziennego ćwiczenia gry na instrumencie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: tutaj.

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

/źródło: Szkoła Muzyczna I stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Busku-Zdroju/

WIADOMOŚCI LOKALNE

Senioralia 2024 w Busku-Zdroju – pogoda nie popsuła planów seniorów (VIDEO)

Senioralia 2024 w Busku-Zdroju – pogoda nie popsuła planów seniorów (VIDEO)

13 czerwca 2024 roku w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju odbyła się kolejna edycja Senioraliów – wydarzenia dedykowanego seniorom z całego województwa świętokrzyskiego. To wyjątkowe święto, organizowane w ramach Rządowego Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025, przyciągnęło liczne grono uczestników.

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE