Sport na Start – Projekt Sportowy „SPORTOWCY PRZYSZŁOŚCI” w PSP2 w Busku Zdroju [VIDEO]

utworzone przez | lis 24, 2023 | Lokalne

Finał projektu “Sport na Start – Etap II” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2

22 listopada 2023 roku w na hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku-Zdroju miał miejsce finał projektu “Sport na Start – Etap II” w którym brała udział Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku Zdroju. Projekt wspierany przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego, którego celem jest rozwijanie pasji sportowej wśród młodzieży. Publiczna Szkoła Podstawowa Numer 2 w Busku-Zdroju otrzymała grant w wysokości 20 tysięcy złotych.

„Sport na Start – Etap II” to program skierowany do dzieci w mniejszych miejscowościach, umożliwiający im trenowanie dyscyplin sportowych, które ze względu na odległość od większych miast lub brak dostępu do odpowiedniego sprzętu, nie są dostępne w lokalnej społeczności.

Ciekawe zajęcia dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2

Projekt obejmował regularne treningi od września, organizowane raz w tygodniu w ramach różnorodnych dyscyplin sportowych:

  • Tenis ziemny pod okiem trenera Roberta Papaja,
  • Badminton prowadzony przez trener Agnieszkę Mączyńską,
  • Ultimate Frisbee, gdzie trenerką była Marzena Gzyl,
  • Spikeball z trenerką Lucyną Kozłowską.

W ramach projektu zakupiono niezbędny sprzęt do przeprowadzenia zajęć, a także stroje sportowe z logo szkoły. Dodatkowo, sfinansowano puchary, medale i nagrody dla uczestników zajęć. Projekt zakończył się zorganizowaniem turnieju na hali sportowej w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Busku-Zdroju, podczas którego wręczono nagrody, w tym koszulki i pamiątkowe medale, wszystkim zaangażowanym.

Finał projektu realizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Busku-Zdroju odbył się na Hali Sportowej w Busku-Zdroju

Projekt zakończył się zorganizowaniem turnieju na hali sportowej w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Busku-Zdroju, podczas którego wręczono nagrody, w tym koszulki i pamiątkowe medale, wszystkim zaangażowanym.

W trakcie zajęć i turnieju promowano zdrowy styl życia, aktywność fizyczną oraz kształtowano nawyki aktywnego wypoczynku. W duchu współzawodnictwa, sprawiedliwości i odpowiedzialności, uczestnicy mieli okazję rozwijać swoje umiejętności sportowe.

Podczas przerw między konkurencjami turnieju, swoim występem zaimponowała nam Lena Matuszewska, Mistrzyni Świata 2022 w tańcach karaibskich, jednocześnie uczennica VI klasy naszej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju.

Dodatkową atrakcją były zajęcia relaksacyjne i rozciągające przeprowadzone przez panią Kamilę Trzeciak, dyplomowaną instruktorkę jogi.

Koordynatorkami projektu były Agnieszka Dudek i Iwona Jaroń. Projekt realizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową Numer 2 w Busku-Zdroju nie tylko przyczynił się do rozwoju sportowego uczestników, ale także zintegrował społeczność szkolną w duchu aktywności fizycznej.

Zobaczcie relację z tego wydarzenia!

 

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE