Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stanisława Staszica w Busku-Zdroju bierze udział w Świętokrzyskim Konkursie pod nazwą „Odblaskowa szkoła”. [ZDJĘCIA]

utworzone przez | paź 28, 2023 | Lokalne

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stanisława Staszica w Busku-Zdroju bierze udział w Świętokrzyskim Konkursie pod nazwą „Odblaskowa szkoła”.

Organizatorem Konkursu jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, a partnerami Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Kielcach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Radio Kielce, TVP Kielce.

Celem głównym Konkursu jest promowanie inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.  

W ramach Konkursu PSP 1 realizuje wiele przedsięwzięć, które pokazują, że szkoła nie tylko uczy, ale też dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Odbyły się spotkania uczniów różnych klas z policjantami z KPP w Busku-Zdroju, podczas których mówiono o zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o prawidłowym i bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię. Policjanci radzili, w jaki sposób unikać niebezpiecznych sytuacji w ruchu drogowym. Podkreślili też ogromne znaczenie elementów odblaskowych. Po części teoretycznej odbyło się szkolenie w terenie. Dzieci uczyły się bezpiecznego poruszania się na skrzyżowaniu wyposażonym w sygnalizację świetlną. Policjanci pokazali im również, w jaki sposób powinien poruszać się pieszy, gdy ruchem kieruje policjant.

Uczniowie z klas I-VIII wzięli też udział w konkursach: plastycznym, wiedzy o bezpieczeństwie na drodze i literackim. Konkurs plastyczny pod nazwą „Bezpieczni na drodze” zakończył się uroczystym wernisażem, w którym uczestniczyli goście specjalni- przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju – komisarz Mariusz Więckowski – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oraz aspirant Paweł Baczyński – Asystent Ruchu Drogowego. Wszystkie prace plastyczne i literackie były wspaniałe. 

Nagrano też piosenkę o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Autorką świetnego tekstu jest Julia Nowak – uczennica z klasy 6a. 

Zorganizowane zostały również zajęcia pozalekcyjne, podczas których uczniowie poznali przepisy ruchu drogowego, rodzaje elementów odblaskowych i ich działanie. Dowiedzieli się o zagrożeniach, jakie wynikają z bycia niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego oraz jak ich unikać. Bardzo ważnym elementem zajęć były ćwiczenia praktyczne oraz gry i zabawy dydaktyczne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

Kolejne przedsięwzięcia to: spotkanie z seniorami, nagranie filmu oraz niezwykły „DZIEŃ ODBLASKÓW”.  

Uczniowie bardzo się zaangażowali w realizację poszczególnych zadań i na pewno większość z nich będzie pamiętała jak poruszać się bezpiecznie na drodze i jak dużą rolę mają odblaski dla bezpieczeństwa każdego uczestnika ruchu drogowego. 

 

miejsce na reklame prostokat

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE