Halo Busko 9 Lokalne 9 Zobaczcie jak wyglądały powiatowe ćwiczenia ratownicze w zakładzie METAL-KOP w Młynach!

Zobaczcie jak wyglądały powiatowe ćwiczenia ratownicze w zakładzie METAL-KOP w Młynach!

utworzone przez | cze 21, 2024 | Lokalne

Powiatowe ćwiczenia ratownicze w zakładzie METAL-KOP w Młynach

20 czerwca 2024 roku o godzinie 10:00 odbyły się powiatowe ćwiczenia ratownicze na terenie zakładu wyrobów metalowych METAL – KOP oraz w oddziale leśnym 90 leśnictwa Budy w gminie Busko-Zdrój. Celem tych manewrów było doskonalenie umiejętności praktycznych w zakresie współpracy jednostek ochrony przeciwpożarowej z innymi służbami ratowniczymi.

W ćwiczeniach wzięli udział strażacy z KP PSP Busko-Zdrój, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego COO Kielce, Kompania Gaśnicza WOO Południe – Pluton 1, Powiatowa Kompania Odwodowa, druhowie z OSP powiatu buskiego, policjanci z KPP w Busku-Zdroju, pracownicy PRM, nadleśnictwa Chmielnik oraz zespół zarządzania kryzysowego z Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju. Punktem przyjęcia sił i środków był parking przy sali weselnej Garden Villa w Skorzowie, sąsiadującej z Barem Karmnik.

restauracja slowacki baner

Manewry miały na celu współpracę sił i środków KP PSP Busko-Zdrój ze Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Technicznego COO Kielce w sytuacji pomocy osobom przygniecionym przez metalowe kontenery. Dodatkowo, ćwiczenia miały na celu podniesienie umiejętności organizowania i prowadzenia działań gaśniczych na obszarach leśnych oraz sprawiania systemu dostarczania wody. W ćwiczeniach brał udział samolot gaśniczy.

Zobaczcie relację video z tego wydarzenia!

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE