Halo Busko 9 Lokalne 9 Piknik Strzelecki w Strzelnicy Salwa – pierwszy etap „Wystrzałowego PeKaeS” w Busku-Zdroju

Piknik Strzelecki w Strzelnicy Salwa – pierwszy etap „Wystrzałowego PeKaeS” w Busku-Zdroju

utworzone przez | lip 1, 2024 | Lokalne

Piknik Strzelecki w Strzelnicy Salwa – strzeleckie wyzwania i edukacja

W sobotę na strzelnicy Salwa odbył się pierwszy etap pikniku strzeleckiego pod nazwą „Wystrzałowy PeKaeS”, zorganizowanego przez stowarzyszenie Ad Arma Polonia. Wydarzenie przyciągnęło licznych uczestników, którzy mieli okazję wziąć udział w intensywnym szkoleniu strzeleckim i medycznym.

Busko 2 1

Strzeleckie wyzwania i edukacja podczas pikniku „Wystrzałowy PeKaEs” na strzelnicy Salwa

W ramach pikniku uczestnicy przeszli profesjonalne szkolenie strzeleckie z wykorzystaniem ostrej amunicji i różnorodnej broni, w tym pistoletów, karabinów oraz strzelb. Instruktorzy z Ad Arma Polonia zapoznali uczestników z podstawami obsługi broni, przyjmowaniem odpowiednich postaw strzeleckich oraz prawidłowym zgrywaniem przyrządów celowniczych. Szczególny nacisk położono na bezpieczeństwo na strzelnicy, co jest kluczowym elementem każdego treningu strzeleckiego.

instal4u reklama

Medycyna pola walki – TCCC podczas pikniku „Wystrzałowy PeKaEs” na strzelnicy Salwa

Jednym z najważniejszych punktów programu było szkolenie TCCC (Tactical Combat Casualty Care), czyli medycyny pola walki. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się prawidłowego zakładania opasek uciskowych, stosowania profesjonalnych opatrunków hemostatycznych i okluzyjnych, a także wykorzystania zawartości apteczki IPMed. Wiedza ta jest niezwykle cenna nie tylko w kontekście strzelectwa, ale również w codziennych sytuacjach, gdzie może zaistnieć potrzeba udzielenia pierwszej pomocy.

Podsumowanie pikniku „Wystrzałowy PeKaEs” na strzelnicy Salwa

Pierwszy etap pikniku strzeleckiego „Wystrzałowy PeKaeS” zakończył się pełnym sukcesem. Wysoki poziom zaangażowania uczestników, profesjonalizm instruktorów oraz wsparcie Powiatu Buskiego sprawiły, że wydarzenie to na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych. Czekamy na kolejne etapy i mamy nadzieję, że przyciągną one jeszcze większą liczbę miłośników strzelectwa i medycyny taktycznej.

wystrzałowy pekaes

źródło: Ad Arma Polonia

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE