sklep wielobranzowy as 1
Halo Busko 9 Lokalne 9 Obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Busku-Zdroju (ZDJĘCIA)

Obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Busku-Zdroju (ZDJĘCIA)

utworzone przez | maj 3, 2024 | Lokalne

Busko-Zdrój uroczyście obchodzi 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

Busko-Zdrój po raz kolejny uczciło pamięć uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wcześniej zapowiadane uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9:15 zbiórką uczestników i pocztów sztandarowych na placu przed Kościołem Parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny przy ulicy Bohaterów Warszawy. Następnie o godzinie 9:30 odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Po Mszy Świętej, o godzinie 10:30, wyruszył uroczysty przemarsz uczestników z udziałem orkiestry dętej BSCK ulicami: Bohaterów Warszawy, Plac Zwycięstwa, Aleja Adama Mickiewicza. Uczestnicy przemarszu złożyli wiązanki kwiatów w hołdzie bohaterom walczącym o wolność i niepodległość Polski.

chary trans baner

Główne uroczystości związane z obchodami Konstytucji 3 Maja odbyły się przy pomniku Tadeusza Kościuszki, który znajduje się przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju. Program wydarzenia był bogaty i różnorodny. Rozpoczęło się od odegrania Hymnu Państwowego, co nadało uroczystości odpowiedniej powagi. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, który wygłosił okolicznościowe przemówienie. Kolejnym elementem była ceremonia złożenia wiązanek kwiatów przy pomniku. Nie zabrakło także lżejszych akcentów – pokaz mażoretek i prezentacje utworów muzycznych w wykonaniu lokalnej orkiestry dętej dodały wydarzeniu uroczystego charakteru.

Atmosfera podczas obchodów była radosna i pełna poczucia wspólnoty. Mieszkańcy Buska-Zdroju licznie zgromadzili się, aby wspólnie świętować rocznicę tego ważnego dla Polski święta. Konstytucja 3 Maja jest symbolem dążenia Polaków do wolności i niepodległości, a obchody tego święta w Busku-Zdroju stały się pięknym świadectwem pielęgnowania pamięci o historii i wartościach narodowych.

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!

Zachęcamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco, gdzie będziemy publikować ciekawostki na temat naszego regionu. Tymczasem zobacz jakie ciekawe miejsca możesz zobaczyć w Busku-Zdroju, oraz ciekawe atrakcje w okolicach Buska-Zdroju.

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE