Osoby niewidome spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej Nr. 2 oraz seniorami z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych [VIDEO]

utworzone przez | lis 18, 2023 | Lokalne

Międzynarodowy Dzień Niewidomych w Busku-Zdroju

15 listopada 2023 w Centrum Aktywizacji Społecznej w Busku-Zdroju odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych. Wydarzenie zgromadziło liczne grono uczestników, w tym osoby niewidome, uczniów Szkoły Podstawowej Nr. 2, seniorów oraz zaproszonych gości.

Spotkanie miało na celu nie tylko upamiętnienie Międzynarodowego Dnia Niewidomych, ale także zbudowanie mostów zrozumienia i empatii między widzącymi a niewidomymi. Organizatorzy postawili sobie za zadanie, by każdy uczestnik mógł doświadczyć na własnej skórze, choćby przez chwilę, życia osób niewidomych.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr. 2 w Busku-Zdroju wzięły udział w spotkaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych

Jednym z głównych punktów programu było wprowadzenie dzieci z Szkoły Podstawowej Numer 2 w świat niewidomych. Dzieci miały okazję posłuchać fascynujących opowieści o codziennym życiu osób niewidomych, a także zobaczyć różne urządzenia, które pomagają im funkcjonować w świecie zmysłów. Alfabet Braille’a stał się dla nich nie tylko tajemniczym kodem, ale także oknem do nowego, fascynującego świata.

Spotkanie było doskonałą okazją do rozmowy i dzielenia się doświadczeniami. Osoby niewidome opowiadały o swoim życiu, wyzwaniach, jakie muszą pokonywać, ale także o swoich pasjach i sukcesach. W ten sposób chcieli pokazać, że pomimo różnic, są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, zdolnymi do osiągania swoich celów.

Zobaczcie relację z tego wydarzenia!

miejsce na reklame prostokat

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE