Łukasz Szeliga – wyjątkowy człowiek, który przez sport pokonuje wszelkie bariery. Rozmowa z prezesem Polskiego Komitetu Paralimpijskiego [VIDEO]

utworzone przez | paź 26, 2023 | Lokalne

W dniu 20 października 2023 roku gościliśmy wyjątkowego prelegenta Szkolnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Busku-Zdroju – Łukasza Szeligę, prezesa Polskiego Komitetu Paralimpijskiego. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Busku-Zdroju, którzy mieli okazję posłuchać fascynującej historii życiowej tej wyjątkowej osoby.

Łukasz Szeliga jest jednym z najbardziej inspirujących postaci w polskim sporcie paralimpijskim. Jego wizyta w szkole, która odbyła się w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, dostarczyła nie tylko emocji, ale także cennych nauk o wytrwałości, determinacji i dążeniu do celu.

Podczas spotkania z uczniami, Łukasz Szeliga opowiedział o swojej niezwykłej drodze do osiągnięcia sukcesu. Łukasz podzielił się swoimi przeżyciami, relacjonując, jakie wyzwania napotykał na swojej drodze, jakie momenty były najtrudniejsze, i co pozwoliło mu pokonać te trudności.

Jego przesłanie było jasne – niezależnie od przeciwności losu, każdy z nas ma w sobie potencjał do osiągnięcia czegoś wielkiego. To właśnie determinacja, praca, i wsparcie otoczenia mogą nas prowadzić ku spełnieniu marzeń.

Łukasz Szeliga zachwycił uczniów swoją otwartością, pozytywnym podejściem do życia i niesamowitą energią. Było to spotkanie, które wzbudziło ogromną dawkę inspiracji w sercach naszych uczniów.

Po występie mieliśmy przyjemność porozmawiać z Panem Łukaszem, zobaczcie sami!

miejsce na reklame prostokat

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE