Halo Busko 9 Lokalne 9 Powiatowa Komisja Lekarska w Busku-Zdroju rozpoczęła Kwalifikację Wojskową 2024

Powiatowa Komisja Lekarska w Busku-Zdroju rozpoczęła Kwalifikację Wojskową 2024

utworzone przez | kwi 12, 2024 | Lokalne

Trwa Kwalifikacja Wojskowa 2024 w Busku-Zdroju

Powiatowa Komisja Lekarska w Busku-Zdroju prowadzi Kwalifikację Wojskową na rok 2024. Prace rozpoczęły się 8.04.2024 i potrwają do 25.04.2024. Wezwania otrzymają mężczyźni urodzeni w 2005 roku oraz mężczyźni urodzeni w latach 2000-2004, którzy nie mają uregulowanego stosunku do służby wojskowej. Obowiązkowi stawiennictwa podlegają również kobiety urodzone w latach 1997-2005 posiadające kwalifikacje przydatne do służby wojskowej oraz kobiety kończące naukę w tych kierunkach w roku akademickim 2023/2024, które nie stawały jeszcze do kwalifikacji wojskowej.

mirage reklama

Stawiennictwo na Kwalifikacji Wojskowej 2024 jest obowiązkowe

Stawiennictwo jest obowiązkowe, a osoby wezwane zobowiązane są do zabrania ze sobą dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość, dokumentacji medycznej, w tym wyników badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie 12 miesięcy przed dniem stawienia się (jeśli takowe istnieją) oraz dokumentu potwierdzającego poziom wykształcenia. Podczas kwalifikacji wojskowej lekarz przeprowadzi badanie lekarskie i wyda orzeczenie o zdolności do czynnej służby wojskowej.

Kwalifikacja Wojskowa 2024 również dla ochotników

Ochotnicy i ochotniczki zainteresowani pełnieniem służby wojskowej mogą również zgłosić się do Powiatowej Komisji Lekarskiej. Podczas kwalifikacji wojskowej przedstawiciele Szefa WCR w Busku-Zdroju i Jednostek Wojskowych omówią szczegóły powołania i pełnienia różnych form służby wojskowej, m.in. dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, terytorialnej służby wojskowej, dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej w trakcie kształcenia oraz zawodowej służby wojskowej. Osoby zainteresowane wstąpieniem do Wojska Polskiego mogą złożyć wniosek o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej lub terytorialnej służby wojskowej.

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE