Halo Busko 9 Lokalne 9 Wczoraj miał miejsce wyjątkowy koncert w kościele pw. św. Brata Alberta w Busku-Zdroju

Wczoraj miał miejsce wyjątkowy koncert w kościele pw. św. Brata Alberta w Busku-Zdroju

utworzone przez | lip 4, 2024 | Lokalne

Wyjątkowy koncert w kościele pw. św. Brata Alberta w Busku-Zdroju

3 lipca 2024, w ramach XXX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz, w kościele pw. św. Brata Alberta w Busku-Zdroju odbył się niezwykły koncert, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

montessori reklama

Na scenie zaprezentowali się wybitni artyści: tenor Adam Zdunikowski oraz baryton Adam Szerszeń. Ich interpretacje „Messa di Gloria” Giacomo Pucciniego były pełne emocji i subtelnych niuansów, które poruszyły serca zgromadzonej publiczności. Występ tych dwóch wybitnych śpiewaków wprowadził słuchaczy w wyjątkowy klimat, pełen wzruszeń i piękna muzyki.

Koncert wzbogacił również występ jednego z najwybitniejszych polskich flecistów, Łukasza Długosza. Jego mistrzowska gra na flecie oczarowała publiczność, dodając koncertowi niepowtarzalnego uroku. Towarzyszył mu wybitny organista, Roman Perucki, którego interpretacje na tym majestatycznym instrumencie dodały całości wydarzenia głębi i powagi.

instal4u reklama

Chór Filharmoników Katowickich, pod batutą Jacka Rogali, zaprezentował się w całej okazałości. Harmonijne głosy chóru, w połączeniu z dźwiękami Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej, stworzyły niezapomniane muzyczne widowisko. Każde wykonanie było precyzyjnie zrealizowane, a symfoniczne brzmienia wypełniały wnętrze kościoła, tworząc niesamowitą atmosferę.

Publiczność nie szczędziła owacji, które były najlepszym dowodem na to, jak wielkie wrażenie wywarł ten koncert na wszystkich zgromadzonych. Muzyka Giacomo Pucciniego oraz Zbigniewa Kruczka, w tak mistrzowskim wykonaniu, pozostawiła trwały ślad w sercach słuchaczy, podkreślając wyjątkowość tego wydarzenia.

Festiwal im. Krystyny Jamroz to wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny regionu. Jego jubileuszowa, trzydziesta edycja, zapowiada się jako jedna z najwspanialszych w historii. Z programem festiwalu możecie zapoznać się tutaj.

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE